banner341

ÇOK-GEN'den anlamlı etkinlik

Canik Kent Konseyi tarafından kurulan Çocuk, Kadın, Gençlik ve Engelli Derneği (ÇOK-GEN), Dünya Kitap Okuma ve Yazma Günü'nde "Kitabınızı Alın Gelin" etkinliği düzenledi.

ÇOK-GEN'den anlamlı etkinlik ABONE OL

Etkinlikte hem kitaplar okundu, hem de kırsal kesimlerdeki çocuklar için kitap bağışlandı

Çocuk, Kadın, Gençlik ve Engelli Derneği, ilk etkinliğinde 7'den 77'ye herkese hitap eden anlamlı bir organizasyona imza attı. ÇOK-GEN'in Dünya Kitap Okuma ve Yazma Günü nedeniyle Piazza Alış Veriş ve Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirdiği "Kitabınızı Alın Gelin" adlı etkinliğe ilgi oldukça yoğun oldu. Etkinliğe katılanlar yanlarında getirdikleri kitapları okurken, kitap bağışında da bulundular. Katılımcılar tarafından bağışlanan kitaplar, kırsal kesimlerde okuyan öğrencilere dağıtılacak.

 

AMAÇ, FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Etkinliği düzenlemekteki amaçlarının toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden ÇOK-GEN Başkanı Miyaser Aydın, "İnsanlara kitap okumanın önemini anlatmak adına için böyle bir etkinlik düzenledik. Okumak, insan hayatı için vazgeçilmez bir unsurdur ve bunu yaygınlaştırmak istiyoruz. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ederiz. Dernek olarak inşallah bundan sonra da güzel çalışmalara imza atacağız" dedi.

 

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

 

Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan da, farkındalık oluşturmak amacıyla kurdukları ÇOK-GEN'in bu tür etkinlikler düzenlemesinin anlamına işaret etti. Etkinliğe Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan ve ÇOK-GEN Başkanı Miyaser Aydın'ın yanısıra dernek yönetim kurulu üyeleri, Canik Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Galip Baykal, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şubesi Başkanı Dursun Kavuran, Kızılay Derneği Başkanı Hatice Örs, Canik Tüketici Hakları Dernek Başkanı İbrahim Örs, Canik Belediyesi Yazı İşleri ve İnsan Kaynakları Birim Müdürü Gökay Erkan, Canik Belediyesi Türk Halk Oyunları Bölüm Şefi Tevfik Amaç, okul müdürleri ve TÜİK temsilcisi katıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4