banner341

Cuma namazları cemaatle ne zaman kılınacak? Umre ziyaretleri ne zaman yapılacak?

Camilerde ilk etapta Cuma namazları cemaatle kılınacak: Planlanan tarih 12 Haziran

Cuma namazları cemaatle ne zaman kılınacak? Umre ziyaretleri ne zaman yapılacak? ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısında normalleşme adımları ele alındı. Bu kapsamda camilerde ilk etapta Cuma namazları topluca kılınması planlanıyor. Cami dışında kılınması planlanan cemaatle namaz, 12 Haziran'da başlaması öngörülüyor.
Hürriyet'in haberine göre; Normalleşmenin ikinci aşamasında kafe ve restoranlar belirli kısıtlamalarla açılacak, Temmuz ayında tiyatrolara gidilebilecek. Cuma namazlarının ise 12 Haziran'da başlaması hedefleniyor.

4 aşamadan oluşan normalleşme adımlarının ikinci aşamasında sokağa çıkma kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılması planlanıyor. 65 yaş için serbest gün sayısı artacak.

Kafe ve lokantalar belli sınırlamalarla hizmet verecek. Camilerde cuma namazının dış mekan ile birlikte topluca kılınmaya başlaması 12 Haziran olarak değerlendiriliyor. Cuma namazında fiziki mesafe ve maske zorunlu olacak.

Umrenin ise eylülde yapılması planlamalar arasında yer alıyor.

Kütüphanelerin de haziranda açılması planlanıyor. Spor müsabakalarının da seyircisiz olarak başlaması planlanıyor. Pandemi hastanelerinin sayıları azaltılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4