banner341

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'ye üye oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "beşinci çocuğum" dediği AK Parti'ye 979 gün sonra yeniden üye oldu. Erdoğan attığı imzayla, resmen Partili Cumhurbaşkanlığı dönemini başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'ye üye oldu ABONE OL

AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'yle 27 Ağustos 2014'te partisine veda eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliğinin ardından AK Parti'ye 979 gün sonra yeniden üye olarak döndü.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 979 gün sonra tekrar üye olmak için AK Parti'ye geldi ve üyelik beyannamesini imzaladı.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden makam aracıyla AK Parti'ye hareket eden Erdoğan'a, çok sayıda araç konvoyla eşlik etti.
Erdoğan, AK Parti'ye Söğütözü Caddesi üzerindeki genel başkan girişinden girdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan burada, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TBMM Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı ve AK Parti genel başkan yardımcıları tarafından karşılandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra AK Parti'ye üyelik töreninin gerçekleştirileceği salona geçti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yine MKYK'da alınan kararla, 21 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan olağanüstü kongrede AK Parti'nin genel başkanlığı görevini de yeniden üstlenmesi bekleniyor.ayrıldı fakat parti üyeliğinden ayrılmadan cumhurbaşkanlığı görevini yerine getirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Mayıs'ta yapılacak AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan seçilmesinin ardından sadece parti üyesi olarak değil parti genel başkanı olarak Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürecek.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 05:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4