Darbe girişiminin sembollerinden olan Metin Moğan Samsun’da nöbet tuttu

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde İstanbul’da tankın altına yatan Metin Doğan Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda binlerce Samsunlu ile birlikte demokrasi nöbeti tuttu.

Darbe girişiminin sembollerinden olan Metin Moğan Samsun’da nöbet tuttu ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın ‘demokrasi kahramanı’ olarak tanımladığı Metin Doğan Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda binlerce vatandaşla buluştu. Samsunlu vatandaşlar Doğan’ı soru yağmuruna tutarken verdiği cevaplarda meydanların boş bırakılmaması gerektiğini sık sık tekrarladı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisinin tankların önündeki duruşunun Türk milletinin korkusuzluğunun simgesi haline geldiğini belirterek, “O talihsiz gecede en çok karşılaştığımız fotoğraflardan birisi de yüreği vatan sevgisiyle dolu Metin kardeşimizin tankın paletinin altına yattığı fotoğraftı. Tüm dünya basını o fotoğrafları kullanarak Türk milletinin baskı ve zorbalıklara karşı nasıl birliktelik gösterdiğini vurguladı. FETÖ’cüler amaçlarına ulaşamadı. Metin kardeşimiz gibi içinde vatan sevgisi olan Türk milleti olduktan sonra da asla ulaşamayacaklar. Metin bir demokrasi kahramanı olarak tarihe adını yazdırdı. Ölümü bile göze alarak yaptığı bu davranış belki orada birçok kişinin hayatını kaybetmesini engelledi. Ben cesareti ve dik duruşu için kendisine canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4