Denizli'de açık alanda sigara içilmesi yasaklandı, Samsun'da da yasaklansın!

Vaka artışının görüldüğü illerden biri olan Denizli'de meydan, park, semt pazarları ve bazı açık alanlarda sigara içilmesi yasaklandı. Vatandaşlar Samsun'da da yasaklanmasını beklerken, özellikle yolda yürürken maskesini indirip sigara içenlerin tehlike saçtıklarını belirtiyorlar.

Denizli'de açık alanda sigara içilmesi yasaklandı, Samsun'da da yasaklansın!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasından sonra Denizli'de koronavirüs ile mücadele kapsamında meydan, park, semt pazarları ve bazı açık alanlarda sigara içilmesi kısıtlandı. 
Valilikten yapılan açıklamada, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu'nda yeni kararlar alındığı belirtildi.
KARARA UYMAYANLAR HAKKINDA İDARİ İŞLEM YAPILACAK
Kentte tüm işletme ve iş yerlerine girişte HES kodunun sorgulanması gerektiği vurgulanan açıklamada, "Sigara içmenin doğru şekilde maske takmayı engellemesinden dolayı halkın yoğun olarak bulunduğu meydanlar, parklar, sıraya girilmesi gereken banka, PTT, noter, şehir içi toplu taşıma araç durakları, ATM'ler, fatura ödeme yerleri ile semt pazarlarında sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi. " ifadesine yer verildi.
Karara uymayanların hakkında idari işlem yapılacağı aktarılan açıklamada, konusu suç teşkil eden davranışlarla ilgili de adli süreç başlatılacağı belirtildi.
Samsun'da da vatandaşlar böyle bir kararın alınmasını bekliyor. Özellikle yolda giderken maskesini indirip sigara içenler çevresine de tehlike saçıyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344