banner433

DOKAP Projelerinde Bütçe ve Protokoller Görüşülerek İmzalandı

DOKAP kapsamında bir dizi proje görüşülerek bütçe ve protokolleri taraflarca imzalandı.

DOKAP Projelerinde Bütçe ve Protokoller Görüşülerek İmzalandı

“DOKAP kapsamında bir dizi projenin bütçe ve protokolleri bizim de hazır bulunduğumuz toplantıda görüşülerek imzalanmıştır. Projelerden ilki Samsun İli Ana Arı Üretim Projesi olup bütçesi 2018 yılında 415 bin TL olarak hazırlanmış ve DOKAP’a sunulmuş ve DOKAP tarafından kabul edilen proje tutarı 459 bin TL olarak onaylanmıştır.

Proje kapsamında öncelikle ana arı üretimi gerçekleştirecek olan tesis inşa edilecek ve kapasitesi de yıllık 5 bin ana arı üretecek şekilde kurulacaktır. Tesiste üretilen ana arılar Arı Yetiştiricileri Birliği kanalıyla satışsa sunulacak; İşleyiş ve kalite kontrolü Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği kontrolünde olacak, işletme kontrol ve denetimi ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce yapılacaktır.

Bir diğer projemiz olan Bafra İlçemize Turşu Fabrikası Kurulumu Projesi de yine DOKAP ve İL Müdürlüğümüz ortaklığıyla 2020 itibarıyla hayata geçecek olup bunun da bütçesi 1.900.000 TL olarak onaylanmıştır. Mutabakat sağlanan üçüncü projemiz DOKAP Bölgesi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesinde dekara 75 adet olmak üzere toplam 20 dekar için 1500 adet hünnap fidanı alınacak ve yine dekara 4.000 adet olmak üzere 20 dekar için 80.000 adet kekik fidesi alımı yapılaraktır. 2020 itibarıyla hayata geçecek Projede Damla Sulama Sistemi kurulacak ve Organik Tarım Sertifikasyonu da verilecek olup bunun da bütçesi 240.000 TL olarak imzalanmıştır.

Son olarak mutabakat sağlanan Projemiz Organik Havzalarda Organik Üretimin Geliştirilmesi Projesi’dir. 2020’yi kapsayacak Projede Samsun İli Çarşamba ve Terme İlçelerinde en az 1.000 dekar fındık alanı Organik Gübre- Sertifikasyon- Damla Sulama Sistemleri ile desteklenecek olup öngörülen 280.000 TL’lik bütçe imzalanmıştır. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

                                                                                               

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344