banner208

Dönüşen şehir Canik

Bundan 14 yıl önce hiç bir konut projesi olmayan Canik, bugün belediye tarafından uygulanan projelerle yepyeni bir şehir oldu. 14 yılda başta şehirleşme olmak üzere eğitimden kültüre her alanda adeta baştan aşağı dönüşen Canik, dönüşüm projeleri ile diğer illere örnek oluyor.

Dönüşen şehir Canik

Belediyecilik hizmetlerinin sadece çöp toplamak ve yol yapmak olmadığına işaret eden Başkan Osman Genç, "Artık bu işler rutin işler oldu. 14 sene önce maalesef bunlar konuşulurdu. İlçede ikamet edenlerin sosyal ve kültürel hayatı konuşulmazdı. Mesela, 2004 yılında Canik'te bir tane kültür merkezi, spor merkezi, anaokulu, konut projesi yoktu. Bugün ise Karadeniz'in en büyük gelişim ve dönüşümüne sahip bir ilçesiyiz. Nereden nereye geldik" dedi.

YENİ BİR ŞEHİR İNŞA ETTİK

Canik'te ilk günden bugüne kadar aynı heyecanla yatırım üstüne yatırım koyduklarını ifade eden Başkan Genç, "Doğru politikalarla hayal edilemeyecek projelere imza attık. Vatandaşımızdan aldığımız güç ile Canik'teki dönüşüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Konut alanında yaptığımız dönüşümü, kültür, sanat, eğitim, spor gibi alanlarda yaptığımız projelerle destekliyoruz. Canik'te 14 yılda hep birlikte yeni bir şehir inşa ettik" diye konuştu.

ŞEHİRLEŞMEYE ÖRNEK GELİŞİM

Mavi-Yeşil ve Kuzey Yıldızı projelerinin yanısıra Yeni Mahallede de uygulayacakları dönüşüm projesinin Türkiye'de şehirleşme alanında örnek gösterilecek bir proje olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, “İlçemizin her noktasında çok güzel gelişimler sağladık. Bölgemizde son 14 yılda toplam tutarı 3 milyar lira olan inanılmaz yatırımlar oldu.

Belediyemizin yaptığı projelerin haricinde öncü olduğumuz özel sektör ve kamu yatırımları sonucunda 6 bin 500 kişiye istihdam imkanı doğdu, ilçemiz ekonomik gelişim sağladı. İnşallah hep birlikte şehrimizin gelişim ve dönüşümünü sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4