banner341

Eczacı Lamia Yüksel'in anısına anlamlı etkinlik

Samsun Rotary Kulübü, mart ayında Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Eczacı Lamia Yüksel'in anısını yaşatmak amacıyla Lamia Yüksel Otizm Farkındalık Haftası düzenledi.

Eczacı Lamia Yüksel'in anısına anlamlı etkinlik ABONE OL

Samsun Rotary Kulübü, Samsun'un sevilen isimlerinden, 18 Mart'ta Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Yüksel Eczanesi'nin sahibi Lamia Yüksel'in anısına son derece anlamlı bir etkinliğe imza atıyor. İlki gerçekleştirilen Lamia Yüksel Otizm Farkındalık Haftası kapsamında bölgenin en önemli otizm okulu olan Fahriye-KemaL Kızılot Özel Eğitim Uygulama Okulu'na katkı sağlanacak.

LALİMA YÜKSEL'İN ANISI YAŞAYACAK
Lamia Yüksel Otizm Farkındalık Haftası, Fahriye-KemaL Kızılot Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, Samsun Rotary Kulübü üyeleri ve çok sayıda eğitimcinin katılımıyla başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Samsun Rotary Kulübü Başkanı Ümit Eminoğlu, "Değerli üyemiz, sevgili Lamia Yüksel hanımefendi, maalesef aramızdan erken ayrıldı. Anısını daima yaşatacağız" dedi.

ÖZEL EĞİTİM OKULU'NA KATKI
Çevresinde hayırseverliği ile tanınan Lamia Yüksel'in bölgenin ve Samsun Rotary'nın ilk kadın üyesi olduğunu belirten Ümit Eminoğlu, "Samsun Rotary Kulübü üyeleri olarak kendisine olan vefamızı yerine getirmek ve anısını yaşatmak adına her yıl devam edecek bir projeyi başlattık. Günümüzün en önemli engelli sorunlarından biri olan otizm konusunda katkı sağlayabilmek amaçlı 1'inci Lamia Yüksel Otizm Farkındalık Haftası etkinliğini yapıyoruz. Projemiz ile bu yıl bölgemizin en önemli otizm okulu olan Fahriye-KemaL Kızılot Özel Eğitim Uygulama Okulu'na katkı sağlamayı hedefledik" diye konuştu.

'HEM HÜZNÜ HEM MUTLULUĞU YAŞIYORUZ'
Etkinlik kapsamında okulun müzik ve resim sınıflarını yenileyerek tefrişini sağladıklarını da belirten Samsun Rotary Kulübü Başkanı Ümit Eminoğlu, "Resim odasının sarf malzemeleri alınmış, müzik Odasının mobilyaları, masa, sandalyeleri, dolapları ayrıca piyanodan kemençeye kadar her türlü enstrümanları alınarak okul yönetimimize teslim edilmiştir. Yıllarca hizmetleri ile Rotary'e büyük katkılar vermiş rahmetle andığımız sevgili Lamia Yüksel ablamızın anısının ebedi yaşamasını sağlamak adına otizmli çocuklarımıza katkı sağlayarak, hem hüznü, hem de mutluluğu birarada yaşadığımızı belirtirim. Çocuklarımıza hayırlı olsun" dedi.

BAŞKAN DEMİR: EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de yaptığı kısa açıklamada, Lamia Yüksel'in hizmetleriyle daima anılacağını belirterek, "Samsun Rotary Kulübü'nün otizm konusunda hassasiyet göstererek böyle bir etkinliğe imza atması son derece sevindirici. Samsun Rotary, Lamia Yüksel'in anısını daima yaşatarak vefaya, Özel Eğitim Uygulama Okulu'muza da büyük katkılar sağlayarak yardımlaşmaya örnek olmuştur. Emeği geçenleri kutluyorum" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4