En çok çocukların belediyesiyiz

En çok çocukların belediyesi olduklarını söyleyen Başkan Tok, Eğitim, spor ve sosyal faaliyetlerle çocukları geleceğe hazırlayan onlara mutlu, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşam sunan belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını ifade etti.

En çok çocukların belediyesiyiz ABONE OL

TOK’TAN ÇOCUKLARA ÖZEL İLGİ

Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle Samsun Valiliğince düzenlenen etkinlikte minik öğrenciler İlkadım Belediyesini ziyaret etti.  Başkan Tok, Gazi Paşa İlkokulunun minik öğrencilerini makam kapısı önünde karşıladı.  Belediye çalışanlarının yakın ilgisiyle karşılanan çocuklarla ilgilenen Başkan Tok, Her bir çocuğa ‘hoş geldin’  diyerek yanaklarını okşadı.  Öğrencilerin 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününü kutlayan Başkan Tok, Çocuklara en çok yatırım yapan belediye olduklarını ifade etti.

ÇOCUKLARI KUŞATAN HİZMETLER

Belediye olarak çocukların eğitiminden, sportif ve sosyal yaşantılarına dokunan birçok hizmeti hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Erdoğan Tok, “ Her çocuk, insanlığın geleceğini yüreğinde taşır. Çocuk öncelikle sağlık, eğitim ve diğer tüm imkânlardan yararlanma huzurlu dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir Bir çocuğun hayatını karartmak, insanlığın ufkunu karartmaktır. Huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir ortamda büyümek, çocukların  en tabî hakkıdır.” dedi. 

“YATIRIMLARI DAHA ÇOK ÇOCUK VE GENÇLERE AYIRDIK.”

Genç nüfusa sahip İlkadım ilçesinde yatırımı daha çok çocuk ve gençlere ayırdıklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Ülkemize ve insanlığa yararlı bireyler yetiştirilmesi hepimizin ortak sorumluluğudur. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği bu konuda birçok proje hayata geçirdik.  Eğitim alanındaki başarısıyla adından sıkça söz ettiren İlkadım Etüt Merkezimiz,( İLKEM), Haydi Spor’a, Gelecek İçin Minik Adım, Spor İçin İlkadım,  İlkadım Sizden, Fırsatlar Bizden, Sağlık İçin Spor, Spor İçin İlkadım isimli spor alanındaki projelerin yanı sıra semt spor merkezleri projeleri kapsamında mahallelerde çalışmalar yapıyoruz. Bugünün küçükleri yarınların güvencesi olan çocukların hoşça vakit geçirebileceği modern oyun gurupları ve sosyal alanlar oluşturuyoruz.  Basketbol ve futbol sahası, halı saha, tartan pist, oyun gurupları, fitness aletleri, oturma gurupları, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları olmak üzere üç buçuk yıl içerisinde 10 mahallede 43 park ve 10 halı saha yaparak 8 milyon TL değerinde hizmet yaptık.” diye  konuştu.

 “DÜNYA’DA TEK ÇOCUK BAYRAMI KUTLAYAN ÜLKEYİZ”
“ Ülke olarak çocuklara büyük önem vermekteyiz.” diyen Başkan Tok, “Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün 1920’de Meclisin açılış gününü çocuklara bayram olarak hediye etmesi ve bu anlamlı günün halen dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olması bunun önemli bir göstergesidir.  Unutulmamalıdır ki sevgi, eğitim, yaşam, sağlık ve korunma hakkı çocukların en doğal haklarıdır. Bu hakları sunmakta sosyal devlet olmanın gereğidir. Bu duygu ve düşüncelerle "Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, sevgi ve barış dolu bir yaşam diliyorum.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4