'Ertuğrul'un evlatları yeniden diriliyor'

Batı devletlerin ve egemen güçlerin Türk Milletinin tek yürek olup bir ve beraber olmasını şaşkınlıkla izlediklerini ifade eden Başkan Tok, " Ertuğrul'un evlatları yeniden diriliyor "dedi.

'Ertuğrul'un evlatları yeniden diriliyor' ABONE OL

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Demokrasi'ye yapılan darbe kalkışmasını püskürten ve milli irade savunmasının ilk gününden 9'uncu gününe kadar meydanlarda olan Samsunlulara teşekkür etti.

Darbe girişimin ilk anından itibaren meydanlarda olan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, demokrasi nöbetinin 9. gününde Samsunluları bu kutlu mücadelede gösterdikleri kararlılıktan dolayı tebrik ederek, "Her türlü tehdide karşı halkımızla birlikte dimdik ayaktayız" mesajı verdi.

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ilk anından itibaren meydanlarda olan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, demokrasi nöbetinin dokuzuncu gününde de Cumhuriyet Meydanı'ndan vatandaşlar ile bir araya geldi.


BİR VE DİRİ OLACAĞIZ
Başkan Tok, "Samsun'da gönüller bir, coşku devam ediyor. Bu coşku milli irade coşkusu, bu coşku hakkın ve adaletin tesis edilmesi coşkusu. FETO’cuların hain planlarına karşı, Milli birliğimiz için her kesimden halkımız ile bir olacağız, diri olacağız.9 gündür nöbetteyiz. Bu nöbet kutsal bir nöbet, bu hak bir davada bir duruş göstermektir. Memleket davasında, millet davasında, istiklal mücadelesinde ben de varım demektir. Samsun bu konuda 9 gündür adeta destan yazıyor" dedi.
Meydanlarda tutulan demokrasi nöbeti ile darbecilere hep birlikte, millet olarak, ülke olarak dur denildiğini vurgulayan Başkan Tok;”Galip olan ancak Allah'tır. Biz bunu biliyor, duyuyor, hissediyoruz ve bu duyguyla mücadeleyi asla bırakmayacağız. Aramıza sızmış bu hainleri bir bir içimizden temizleyeceğiz. Benim milletimin iradesine hiç kimse dokunamaz. Sadece Türkiye'de değil, yeni bir dünya için, adaletli bir düzen için, yeryüzünde adaleti hakim kılmak için ölünceye kadar mücadelemiz devam edecektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4