Ferrero Çikolata'dan Schoko Bons ürünleri açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kinder markalı ürünleri piyasadan toplatma kararı almasının ardından firmadan açıklama geldi. Açıklamada "Bahse konu olan ürünlerin Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithalatı ve satışı yapılmamaktadır." denildi.

Ferrero Çikolata'dan Schoko Bons ürünleri açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kinder markalı ürünleri piyasadan toplatma kararı almasının ardından Kinder üretici firması Ferrero Türkiye, piyasada bulunan Kinder ürünleri hakkında gerekli tüm resmi kontrollerin yapıldığını belirterek, "Ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir" denildi. 
Kinder'den yapılan basın açıklamasında şu sözlere yer verildi: "Kinder ürünleri ile ilgili T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının 21.04.2022 tarihli açıklamasına istinaden kısa bir bilgilendirme yapmak isteriz.
Açıklamada Bakanlık tarafından da belirtildiği üzere, Belçika menşeili L329R03 ve L336R03 parti nolu Kinder Schoko-Bons ürünleri Avrupa Birliği’nden gelen bildirime istinaden tedbiren geri çağrılmaktadır. Bahse konu olan ürünlerin Ferrero Çikolata Türkiye tarafından ithalatı ve satışı yapılmamaktadır. Türkiye’de ithal edip satışa sunduğumuz ürünlerimizin Bakanlık tarafından yapılan analizlerle tüketim için güvenli oldukları teyit edilmiştir.
Geri çağırma kapsamında olan bu ürünlerin, yurt dışı yolcu beraberi veya farklı yollarla alınmış olma ihtimaline karşın, tüketicilerimizden tedbir amaçlı bu ürünleri tüketmemeleri, her türlü soru ve önerileri için iletisim@ferrero.com adresinden veya 444 73 77 nolu Ferrero Türkiye tüketici hattından bize ulaşabileceklerini saygı ile kamuoyu ile paylaşırız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4