banner367

Furkan Okudan: İş Dünyası İstikrar Bekliyor

SAMSUN HABER - Kısa Adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Samsun Şube üyeleri sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Furkan Okudan: İş Dünyası İstikrar Bekliyor ABONE OL

Samsun Kirazlık Mevkiinde Kanoğlu Otomotiv sahibi Kadir Salih Kılıç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıda güncel ve ekonomik gündeme dair durum değerlendirmesi yapıldı..

İSTİKRARLI BİR HÜKÜMET BEKLİYORUZ

ASKON Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, kahvaltının ardından yaptığı konuşmadan ekonomi ve iş dünyasının bir an önce  istikralı bir ekonomik politikalar için istikrarlı bir hükümet beklediğini belirterek, “Koalisyon ya da erken seçim fark etmez, bir an önce gündemin siyasetten ekonomiye odaklanarak, Türkiye’nin ekonomik refahının sağlanması gerekmektedir ”diye konuştu..

ÖNE ÜLKE MENFAATLERİNİ DÜŞÜNÜN

Tek partili hükümet döneminde elde edilen kazanımların siyasi kaos ortamına heba edilmemesi gerektiğine de vurgu yapan Okudan, “bütün partilerden ve parti liderlerden beklediğimiz şudur ki, bir an önce kişisel ve parti menfaatlerini öncelemekten vaz geçerek bütün bir ülkenin beklentisi olan ekonomik istikrar için adım atsınlar, görüş beyan etsinler.. Kaos ortamlarından en fazla etkilenen ekonomik düzen olmaktadır. Nitekim doların ve altının artışı ve borsanın düşüşü ciddi bir ekonomik kayıp ve ülke olarak ödediğimiz faturadır. Biz işadamları olarak siyasetçilerin kısır döngüye dönüştürdükleri hükümet kurma sürecinin ekonomik faturasını ödemek istemiyoruz.. Bütün partiler Türkiye’nin ekonomik yapısını düşünerek adım atmalıdırlar” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2015, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4