Genç İşadamları'ndan kamuoyuna 'Zeytin Dalı Harekâtı' açıklaması

Başkan Savaş Gömeç: "Türkiye’nin Genç Enerjisi Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu, devletinin ve şanlı ordusunun sonuna kadar yanındadır ve destekçisidir. "

Genç İşadamları'ndan kamuoyuna 'Zeytin Dalı Harekâtı' açıklaması ABONE OL

Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Savaş Gömeç, TÜGİK ailesinin düşüncelerini paylaştı. 

Başkan Gömeç yazısında; "Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu “Zeytin Dalı Harekâtı”’nın, uluslararası hukuk normları ve ulusların meşru müdafaa hakları çerçevesinde yürütülen bir operasyon olduğu gerçeğini tüm dünya kamuoyunun dikkatine bir kez daha sunmak isteriz. 

Türkiye’nin, sınırlarında yaratılmak istenen fiili duruma müdahalesi, tam bağımsız ve güçlü bir ülke olmasının en doğal sonucudur. Bu operasyon, herhangi bir etnik kimliğe ya da başka bir ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik olarak değil terörle mücadele amacıyla başlatılmıştır. Türkiye’ye uzanan terör tehditi tam anlamıyla ortadan kalkıncaya dek sürdürülmesi, ülkemiz adına bir beka meselesidir. 

Milli mücadelemizin en kısa sürede başarıyla sonuçlanacağına dair en küçük bir şüphemiz bulunmamaktadır. 

Türk milleti, tarihinin her döneminde olduğu gibi, bugün de bu milli dava etrafında kenetlenmiş, toplumumuzun her kesimi harekâta koşulsuz destek vermiştir. Bu öyle bir bütünleşmedir ki hiçbir provakasyon ve girişim ulusal bütünlüğümüze zarar veremeyecek, Türkiye’nin her alanda büyüyerek güçlenmesi önlenemeyecektir. 

Türkiye’nin Genç Enerjisi Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu, devletinin ve şanlı ordusunun sonuna kadar yanındadır ve destekçisidir. Bu kutlu dava yolunda şehit düşen yiğitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileriz. Cephedeki kahraman askerlerimizin en kısa sürede zafer ve selametle sevdiklerine kavuşmaları temennisiyle Yüce Allah Türk Ordusunu muzaffer kılsın, halkımızın dualarıyla yar ve yardımcıları olsun diyoruz. " dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4