banner433

Gıda teröristleri vatandaşa at, eşek eti, jelatin yedirttiler!

Gıda teröristleri vatandaşlara dana eti yerine at ve eşek eti, yoğurt yerine jelatin yedirdi.

Gıda teröristleri vatandaşa at, eşek eti, jelatin yedirttiler!

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ifşa ettiği gıda teröristlerinin yaptığı hileler kan dondurdu. İnsan sağlığını hiçe sayan firmalar, vatandaşa dana eti yerine at ve eşek eti, yoğurt yerine jelatin, zeytinyağı yerine tohum yağı, sucuk yerine sakatat, çikolata yerine ise yedirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2012 yılından bu yana gıdada taklit ve tağşiş yapan firmaların listesini açıklamaya devam ediyor. Bugün yeni bir liste yayınlayan Bakanlık, gıdada hile yapan 69 firmayı ve 136 parti ürünü kamuoyuna duyurdu. Böylelikle 2012'den bu yana ifşa edilen firma sayısı 1551'e ürün sayısı ise 3492'e ulaştı. Bakanlığın son listesinde daha fazla para kazanmak için insan sağlığını hiçe sayan firmaların yaptıkları hileler kan dondurdu.

YAPTIKLARIYLA VİCDANLARI SIZLATTILAR
Gıda teröristleri vatandaşa at ve eşek etini dana eti diye yedirmenin yanında, yoğurt yerine jelatin, zeytinyağı yerine tohum yağı sattılar. Sucuklara sakatat, çikolataya karıştıran firmalar yaptıklarıyla vicdanları sızlattı.

GIDADA YAPILAN HİLELER
Vicdansız işletmeciler;- Pul biber ve çaya renk vermesi için boya,- Dana eti ve köfteye kanatlı eti, at eti, eşek eti- Sucuklara sakatat (baş eti), soya,- Tantuniye at ve eşek eti,- Tavuk dönere at eti,- Peynire nişaşta- Çikolataya etkisi yapan sildenafil ilacı- Zeytinyağına tohum yağı,- Yoğurda jelatin katıp vatandaşa sattılar.

https://www.tarimorman.gov.tr/Haber/4584/Gidada-Taklit-Tagsis-Yapan-69-Firma-Daha-Ifsa-Edildi

SATAN FİRMALARLA İLGİLİ BİLGİLERİ BAKANLIĞIN WEB SAYFASINDA BULABİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344