banner341

Havza araç muayene istasyonu istiyor

Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Fahri Çiftçi, ilçeye on beş günde bir gelen ve ortalama 35 araç muayenesi yapabilen gezici araç muayene istasyonu yerine, sabit muayene araç istasyonu kurulmasını istedi.

Havza araç muayene istasyonu istiyor ABONE OL

Çiftçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede bulunan araç sayısının çokluğu nedeniyle gezici muayene servis aracının bölgedeki ihtiyaca cevap veremediğini belirtti.

Havza’ya ayda iki defa gelen gezici muayene istasyonunda yığılmalar yaşandığını ve çoğu araç sahibinin mağdur olduğunu savunan Çiftçi, şunları kaydetti: "Araç sahipleri araçlarını çevre il ve ilçelerdeki muayene istasyonlarına götürdükleri için fazladan yol ve yakıt masrafı ödüyor. Bölgemizde traktör sayısı fazla. Traktör muayenesi olduğu günlerde diğer araçlara bakmıyorlar. Ayrıca gezici istasyonlarda randevu sistemi olmadığından vatandaşlar gece yarısı sıraya giriyor. Yine muayene için ilçe dışına giden sürücüler ise noksanlarını ilçe dışında yaptırmak zorunda kalıyor. İlçemize kurulacak bir araç muayene istasyonu ile hem halkımız mağdur olmayacak hem de ilçe esnafımıza ekonomik olarak gelir sağlayacak. Böylece daha fazla araç muayenesi yapılabilecek ve uzun kuyruklarda beklemek çile olmaktan çıkacaktır. Yetkililerden bu konuda yardım bekliyoruz." 

Traktörünü muayeneye getiren araç sahiplerinden Alaaddin Ceylan da sabah saatlerinden itibaren sıra beklediğini belirterek, ilçeye gezici araç muayene istasyonu yerine, sabit muayene araç istasyonu kurulmasını istediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4