Havza Bafra İl Karayolu için ihale yapılıyor

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza Bafra İl Karayolu birinci etabının yapımı için etüt ve projelendirme çalışmaları nedeni ile Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından ihaleye yapılacağını bildirdi.

Havza Bafra İl Karayolu için ihale yapılıyor ABONE OL

Havza Belediyesi Meclis Salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza Bafra İl Karayolunun Çakıralan Mahallesine kadar olan birinci etabının yapımı için etüt ve proje mühendislik hizmetleri çalışmaları nedeni ile Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından ihaleye yapılacağını bildirdi. 

İkiz yapmış olduğu açıklamada Çalışmaların Havza Vezirköprü yol ayrımından Çakıralan Mahallesine kadar olan birinci kısmı kapsadığını belirterek; “ Yapılacak ihale ile Çakıralan Mahallesine kadar olan 26 kilometrelik yolun yapımı için harita işleri, yol projesi, köprü, viyadük ve büyük sanat yapıları projeleri, araştırma mühendislik hizmetleri işleri ile trafik projesi gibi işleri kapsayan Etüt ve Proje Mühendislik Hizmetleri İşi için Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale 10 Eylül Perşembe günü saat 10.00’da yapılacak.” Dedi.

Yapılacak yol ile merkeze uzak mahallelere ulaşımın daha rahat sağlanacağına değinen Havza Belediye Başkanı Murat İkiz; “ Havzanın mahallerinin bir çoğunu bu yol güzergahından Havza’ya ulaşım sağlamakta. Yapılacak bu çalışma ile vatandaşlarımız daha sağlıklı ve güvenli bir yola  kavuşacaklar. Bu hizmetin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Bakanlarımıza ve milletvekillerimiz olmak üzere herkese teşekkür ederim.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4