Havza Belediyesi'ne özel pul

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza’nın tanıtımına katkı sağlamak için kurumsal posta gönderilerinde kullanılmak üzere pul bastırdıklarını söyledi.

Havza Belediyesi'ne özel pul ABONE OL

Havza Belediyesi tarafından başta mükellefler olmak üzere vatandaşlara posta yoluyla gönderilen tebligat ve kutlamalara yapıştırılmak üzere 2 lira ve 1 liralık olmak üzere 2 farklı özel posta pulu bastırıldı.

Üzerinde Havza Belediye logosu, Havza Atatürk Evi ve Kevser Parkı resimlerinin bulunduğu posta pulları Samsun PTT Başmüdürü Cemal Saraç tarafından Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e teslim edildi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret ederek Havza Belediyesi’nin yaptırdığı pulları takdim eden Samsun PTT Başmüdürü Cemal Saraç Başkan İkiz’e Kişisel Pul Uygulaması hakkında bilgiler verdi.

Saraç  PTT’nin yeni hizmet kalemlerinden biri olan ‘’Kişisel Pul’’ hizmetinin  2005 yılında PTT’nin 165.Kuruluş Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde uygulanmaya başlandığını belirterek; “ Kişisel Pul hizmetinden faydalanmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler seçtikleri bir görseli,  fotoğraf, amblem, şirket logosu gibi, evlilik yıl dönümü, kuruluş kutlamaları, doğum günleri gibi özel günler için de pul olarak bastırabilirler.Bu uygulamamız vatandaşlarımız,  kurum  ve kuruluşlar tarafından oldukça ilgi  görmektedir. Müşterilerimizin talepleri alınarak 10 gün içerisinde basım işlemleri Başmüdürlüğümüzde bulunan Kişisel PUL makinesinde tamamlanarak teslim edilmekte.  Kişisel Pul, mektup postası ve kurye-kargo gönderilerinin ücretlendirilmesinde kullanılabilir.  Kişisel Pul Sahipleri yaptırmış oldukları pullarını gönderilerinin üzerine yapıştırarak ayrı bir renk ve değer katabilirler, ayrıca ücret alınmaz, müşterilerimiz pullarını hatıra hediye amaçlı da yaptırabilirler.  Kişisel Pul ile Anılarınıza Değer Katın. “ dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Havzanın daha çok tanıtılması amacıyla Havza Belediyesi’ne ait pul yaptırdıklarını belirterek kendisini ziyaret ederek pul takdimini yapan PTT Başmüdürü Cemal saraç’a teşekkür etti.

Belediye Başkanı Murat İkiz amaçlarının her platformda Havzanın tanıtımını yapmak olduğunu vurgulayarak;  “81 vilayete ve yurtdışına bütün posta gönderilerine bir logomuz var, onu pul olarak her yere gönderelim dedik. Sağ olsunlar pul üzerinde çalışan PTT’miz de bize yardımcı oldu. Gayet profesyonel bir şekilde hazırlandı, ben kendilerine teşekkür ediyorum. Tüm posta gönderilerimizde Havzamızı tanıtıcı fotoğraflarından oluşan pullarımızı kullanacağız” dedi.

Bir süre pulları inceleyen İkiz’e Samsun PTT Başmüdürü Cemal Saraç yaptırılan özel pulların büyütülmüş çerçeveli fotoğrafları hediye edildi.

Ziyarette Samsun PTT Başmüdür Yardımcısı Hüseyin Erim ve Havza PTT Merkez Müdürü Şenol Demirci’de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4