banner341

Havza canlı hayvan pazarı dezenfekte edildi

Havza’da koronavirüs tedbirleri nedeniyle 19 Mart'ta kapatılan ve Cuma günleri faaliyet gösteren hayvan pazarı yarın açılıyor.

Havza canlı hayvan pazarı dezenfekte edildi ABONE OL

Havza’da koronavirüs tedbirleri nedeniyle 19 Mart'ta kapatılan ve normalleşme sürecinde açılması planlanırken ilçede görülen şap hastalığı nedeni ile Havza Hayvan Sağlığı Zabıta Komisyonu tarafından alınan kararla kapalı tutulan canlı hayvan pazarı açılıyor.

Karantina sürecinin dolması nedeniyle tekrar açılan Canlı Hayvan pazarında Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Veteriner Hizmetleri Birimi tarafından koronavirüs tedbirleri nedeniyle düzenleme, dezenfeksiyon ve temizlik çalışması yapıldı.

Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Zeki Kurt ve Havza Belediyesi Veteriner Hekimi Fatih Büyük tarafından yürütülen  çalışmalarda Canlı Hayvan pazarının muhtelif yerlerine dezenfeksiyon noktaları ile giriş ve çıkış noktalarına atık eldiven ve maske kutuları konuldu. Pazar içerisinde bulunan padoklar, çay ocakları, idari bina ve tuvaletlerde dezenfekte edildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Uzun bir süreden sonra tekrar hizmete girecek olan   Canlı Hayvan Pazarı'nda her türlü tedbiri aldık. Koronavirüs nedeniyle  hijyene ve mesafeye uyulması oldukça önemli. Bunun yanı sıra maske, mesafe ve hayvan sağlığı noktasında kontrollerimiz pazarda aralıksız devam edecek. Pazara gelecek satıcı ve vatandaşlarımızın ateşi ölçülerek pazar alanına alınacak. Hem satıcıların hem de alıcıların kurallara uymasını istiyoruz. Bu yıl pazarlıkları tokalaşarak yapmayacağız. Bütün vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4