banner341

Havza'da ilaçlama çalışması başladı

Havza'da havaların ısınmasıyla sivrisinek ve haşerelerden korunmak için ilçe merkezinde ilaçlama ve temizlik çalışması başlatıldı.

Havza'da ilaçlama çalışması başladı ABONE OL

Havza Belediyesi tarafından ilçe merkezinde araç üzerine sivrisinek ve haşerelerden korunmak için ilaçlama çalışması yapılıyor, çöp konteynerleri de ilaçla yıkanarak dezenfekte ediliyor.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, yaptığı açıklamada, yaz aylarında sivrisinek ve haşerelerin çoğaldığını, bunun için de ilçede ilaçlama ve temizlik çalışması yapıldığını belirtti.

Yaz aylarında sivrisinek ve haşerelerin çoğaldığını aktaran Özdemir, "Bu hayvanların üreme dönemlerinde de gerekli ilaçlamayı yaparak bunların daha fazla çoğalmasını önlüyoruz. Park ve bahçelerde akşamları oturan vatandaşlarımız haşerelerden dolayı rahat oturamıyorlardı ve evlerinde oturan birçok vatandaşımız geceleri camlarını açamıyor. Bunun için biz de belediye olarak ilçe merkezinde ilaçlama yapıyoruz. Vatandaşlardan ricamız çöplerini poşetli bir şekilde konteynerlara atmaları. Malum havalar sıcak. Bu şekilde hem koku hemde haşereler ile mücadelede bizlere destek vermiş olacaklar." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4