Havza OSB İstişare Toplantısı Yapıldı

Havza OSB Müteşebbis Heyeti, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında toplandı.

Havza OSB İstişare Toplantısı Yapıldı

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında toplanan müteşebbis heyeti toplantısında Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yürütülen çalışmalar ele alındı.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Valiliğinde düzenlenen toplantıda, Havza OSB'nin bölge adına önemli olduğunu belirterek, iç bölgede istihdam ve istihdama bağlı göçün önüne geçilmesi adına çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar da OSB'de devam eden çalışmalar hakkında bilgiler vererek; “Organize Sanayi Bölgesinin genişlemesi çalışmaları için çalışmalarımız devam etmektedir. İlk yatırımcımız üretime başladı. Diğer yatırımlarda hızlı bir şekilde devam ediyor. 2018 yılından bu yana 10 firmaya 104 bin 513 metrekare yer tahsisi yapıldı. Gerçek ve istihdam oluşturacak yatırımcılara tahsis yapmanın çabası içindeyiz.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havzanın kalkınması için gereken her şeyi yaptıklarını belirterek; “Burada kurulan ve kurulacak olan fabrikalar ilçemizin ekonomik kalkınması için çok önemli. Bunun içinde elimizden geleni yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından toplantı gündem maddeleri görüşülmesi ile sona erdi.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlık ettiği toplantıya Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ile müteşebbis heyeti üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4