banner341

Havza OSB Yatırımcının Gözbebeği

Altyapı çalışmaları tamamlanarak arsa tahsisin başlanan Havza Organize Sanayi Bölgesi yapılan tanıtım hamleleri ile birlikte yatırımcıların öncelikli seçenekleri haline geldi.

Havza OSB Yatırımcının Gözbebeği ABONE OL

Uluslar arası bir şirket olan Gemikaya Holding Arkoz Gazbeton yetkilileri üretim tesisi kurmak için Havza OSB’de incelemelerde bulunarak bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyaretler kapsamında Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret eden Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza TSO Başkanı Erkan Acar Gemikaya Holding CEO’su Murat Avcı ve holding yetkilileri Vali Kaymak’a yapılacak olan yatırım hakkında bilgiler verdi.

Gemikaya Holding CEO’su Murat Avcı Havza OSB’nin ikmal imkanları ile yatırımcı için önemli avantajlar sunduğunu belirterek; “Demiryolu bağlantısı, karayolu ve deniz yoluna yakınlığı ile Havza OSB yatırım için çok uygun. İnşallah 75 milyon liralık bir yatırım planlamaktayız ve kurulacak fabrikamızda 350 kişi istihdam edilecek. Önümüzdeki hafta içerisinde yet tahsisi için başvurumuzu yapacağız ve bir yıl gibi bir sürede faaliyete geçeceğiz.”dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise yapılacak yatırımın önünü açmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek; “Amacımız Havzamıza yatırım kazandırmak. Yatırım için ilçemize gelen herkese kapımız açık ve elimizden gelen imkanı sağlayacağız.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise kurulacak üretim tesisinde 350 kişinin istihdam edileceğine dikkat çekerek; “İnşallah burada yapılacak yatırımlar ile ilçemizde istihdam sorunu kalmayacak. Havza Belediyesi olarak ilçemize gelecek her yatırımcıya kapımız açık. Havza OSB sunduğu imkanlar ile yatırımcıların gözbebeği ve öncelikli tercihleri arasında yer almakta.” Dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise ilçenin kalkınmasında yatırımın önemine değinerek; “İlçedeki istihdam sorunun çözülmesi için OSB’nin bir an evvel hayata geçmesi çok önemli. Bunun içinde sizin gibi girişimci ve yatırımcılara ihtiyacımız var. Bizler OSB’ye gelecek yatırımcılarımızın yanında olcağız ve elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. İnşallah yatırınız öncelikle ülkemize, bölgemize ve sizlere hayırlı olur.” Dedi.

Ziyaret sonunda Samsun Valisi Osman Kaymak yatırımcı firma yetkililerine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek ile yapılacak her türlü yatırımı destekleyeceklerini ve ellerinden gelen kolaylığı göstereceklerini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4