Havza Sosyal Hizmetler Dijital Bağımlılıkla Mücadeleye Devam Ediyor

Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından dijital bağımlılıkla mücadele kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor.

Havza Sosyal Hizmetler Dijital Bağımlılıkla Mücadeleye Devam Ediyor

Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde dijital bağımlılık ile mücadele kapsamında Okul Destek Projesi (ODES) kapsamında destek alan çocuklara yönelik film gösterimi gerçekleştirildi.
Etkinlikte 1989 yılında sinemaya uyarlanan beyin felci geçirdiği için vücudunda sol ayağı dışında hiçbir uzvunu kullanamayan engelli bir bireyin hayata tutunma çabası ve başarma öyküsü ele alan "Sol Ayağım" filmi izlendi ve çocuklara ile patlamış mısır ve içecek ikram edildi.
Havza Sosyal Hizmetler Merkezinde düzenlenen etkinlik kapsamında filmi izleyen çocuklar Havza Gençlik Merkezini ziyaret ettiler. Çocuklar burada film hakkında yorumlarını anlattıkları birde söyleşi gerçekleştirdiler.
Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sezen Necla Güvendi Mutlu , dijital bağımlılıkla mücadele kapsamında farkındalık eğitimlerinin devam edeceğini dile getirerek, “Dijital bağımlılığı azaltmak ve farkındalık oluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mümkün olduğunca çok çocuğumuza ulaşmayı hedeflemekteyiz. Bu gün ki etkinliğimizde çocuklarımıza önümüzde engeller olsa bile istersek , yılmazsak ve azimle kararlılığımızı sürdürürsek her şeyin üstesinden gelebileceğimiz mesajını vermek istedik.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4