Havza'da FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler devam ediyor

Havza'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepkiler devam ediyor.

Havza'da FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler devam ediyor ABONE OL

Yüzlerce Havzalı Demokrasi Nöbeti için Kevser Cami önünde sabahlıyor. Demokrasi nöbetine destek için Havza’ya gelen Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel 

Havza’da Demokrasi nöbetine destek veren Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel burada yapmış olduğu konuşmada; “ Bu millet böyle bir millet. Zor günde iki eli kanda olsa vatanı, milleti, bayrağı için işini gücü bırakır nöbetini tutar. Hem de böyle dimdik tutar. Havzalılar kurtuluş savaşı esnasında bir nöbet tuttular. Şimdi bir nöbet daha nasip oldu. İnşallah bu nöbetiniz de hayırlı olur. Sevgili hemşerilerim bu yapılan vatana, millete ve devlete yapılan bir darbe girişimi falan değil. Bu resmen devleti ele geçirme harekatı idi. Milletimiz dimdik ayakta durdu. Allah’ında yardımı ile bu işe mani olduk. Şanlı Türk askeri kendi milletine silah doğrultmaz, ateş etmez. Bu ne biçim gaflettir, bu nedir? Bu Başbakanımızın da söylediği gibi asker kıyafeti giymiş teröristin yapacağı iştir. Bunların hepsi teröristtir. Ama milletimiz dimdik durdu. Namusuna sahip çıktı. Cumhurbaşkanımızın emri İle hemen alanlara indi. Tanka eli, uçağa levye ile, helikoptere taş ile karşılık verdi. Unutmayalım Kurtuluş Savaş’ı da böyle kazanıldı. Kurtuluş Savaşında bu millet nasıl atanını korudu ise şimdi bu hainlere karşı yine korudu. Şunu da bilin bu iş ile Türkiye’nin içindeki ve dışındaki hainlerde ortaya çıktı. Bu hainlerin temizlenmesi ile ülkemizde Allahın izini ile hürriyet içerisinde hep beraber yaşayacağız. Siz konuşmanızı yaptınız, tankın önüne yatan, ezilen ölen bayan konuşmasını yaptı.  Onlar Allah’ın en önemli dediği, Peygamberimizin müjdesini verdiği makama eriştiler. Şahadete ermiş analarımız, bacılarımız, babalarımız, kardeşlerimiz konuştu. Bizler onların yasını ve nöbetini tutuyoruz. Tuttuğumuz bu nöbetler inşallah hayırlara vesile olacak.” Dedi.
Konuşmanın ardında Göksel ve beraberindekiler nöbet tutan Havzalılar ile sohbet ettiler. 
Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ailesi ile birlikte demokrasi nöbeti tutan 2 aylık Nehir bebeği kucağına alarak bir süre sevdi. Göksel; “ Bu nöbetler bu çocuklarımız yarınlı için ,yarın rahat uyusunlar diye tutuluyor.” Dedi.
Havza’da nöbete Göksel’in yanı sıra Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza belediye Başkanı Murat İkiz Ak Parti  İlçe Başkanı Mahmut Karahan ve çok sayıda Havzalı katıldı. 
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4