Havzalılar Tirit Gecesi'nde buluştu! Havza Güncel Haberleri

Havzalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Havza Belediyesi işbirliği ile bu yıl 17.’si düzenlenen Geleneksel Havzalılar Tirit Gecesine yoğun katılım yaşandı.

Havzalılar Tirit Gecesi'nde buluştu! Havza Güncel Haberleri

Havza Belediyesi, Canik Belediyesi ve sponsorların katkıları ile Canik Sezai Karakoç Kültür Merkezi Çırağan Salonunda düzenlenen tirit programı öncesi Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir katılanları masalarında ziyaret ederek Havza Belediyesi tarafından kaplıca suyundan yapılan kolonyalardan hediye etti.
Gece Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuarı Kafkas Halk Dansları Topluluğunun gösterileri ile başladı.

Halk oyunları gösterilerinin ardından Havzalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yahya Bozkurt yaptığı konuşmada tirit’in sadece bir yemek değil kültür olduğunu belirterek; “Seneler önce kış mevsimlerinde gerçekleştirilen tirit yemeğini dünden bugüne yaşatan yapılışı değil dostlarla birlikte yenilirdir diyerek başlamıştık. O günden bugüne 17 yıl geçti. Bugün 17. Geleneksel Tirit Gecesi'nde beraber olmaktan çok mutlu ve gururluyuz. Pandemi nedeni ile ara verdik. İnşallah bundan sonra programlarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” dedi.

Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, Atakum Belediye Başkanı Cemil, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yaptıkları selamlama konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajları vererek geceye emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise; “ Havza sadece tiridiyle değil aynı zamanda şifalı kaplıcalarıyla yüzlerce yıldır insanımıza şifa sunan bir hizmeti de var. Havza Organize Sanayi Bölgemizde devam eden fabrika yatırımlarımız var. Bin dekar olan Havza OSB’de genişletme çalışmaları başlandı.3 bin 500 dekar genişleme alanı ile Havza 4 bin 500 dekar alana sahip olacak ve Karadeniz’in en büyük organize sanayi bölgesini olacak.  Bu konuda da dur durak bilmeden Türkiye'nin her bir tarafında yatırım yapacağını düşündüğümüz herkese gidiyoruz. Bu vesile geçen hafta trafik kazası neticesinde şehit olan İsmail Ergin kardeşimiz ve tüm şehitlerimizi rahmet ile yad ediyorum. İnşallah dünya liderlerinin ferasetle karar almaları ve savaşların yaşanmaması için dua ediyoruz. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” dedi.
Konuşmaların ardından Samsun CHP Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve dernek başkanı Yahya Bozkurt tarafından geceye destek olanlara plaketleri takdim edildi.
Düzenlenen geceye Samsun CHP Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan ve vatandaşlar katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2022, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344