HGS Yetersiz Bakiye Sorunu

HGS banka başvuruları ve PTT merkezleri aracılığıyla alınabiliyor. Araç ruhsatı ve kimlik alım işlemi için gerekli olan belgelerdir.

HGS Yetersiz Bakiye Sorunu ABONE OL

                                      

Sürücülerin uzun kuyruklar boyunca bekleme sorununun önüne geçen ve trafiğe adeta can veren Hızlı Geçiş Sistemi, yürürlüğe girdiği 2012 yılından itibaren sürücülerin rahat bir nefes almasını sağladı. Araç önüne yetiştirilen etiketin gişe geçişlerinde antenler tarafından algılanarak ücreti tahsil etmesi şeklinde çalışan Hızlı Geçiş Sistemi, radyo frekansı ile tanımlama teknolojisini kullanmaktadır. HGS banka başvuruları ve PTT merkezleri aracılığıyla alınabiliyor. Araç ruhsatı ve kimlik alım işlemi için gerekli olan belgelerdir.

Hızlı Geçiş Sistemi kartının tahsil edilmesiyle birlikte yükleme yapılarak kullanılmaya başlanabilir. İlk zamanlarında belirli miktarda yükleme zorunluluğu bulunan HGS kartlarında, sürücülerin yoğun itirazları neticesinde bu zorunluluk ortadan kaldırılmıştır. Dilediğiniz miktarda yükleme yaparak Hızlı Geçiş Sistemi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bakiye durumunuz yetersiz kaldığında ve gişede bunu fark ettiyseniz, problem yaşamamanız adına sistem sizi borçlandırıyor. Gişe esnasında HGS yetersiz bakiye sorunuyla karşılaştığınızda, geçişinizi yapıyorsunuz. Bir hafta içerisinde tekrar kartınıza yükleme yaptığınızda sistem bunu algılıyor ve geçiş borcunuzu buradan kesiyor. Böylece hem ceza yemiyorsunuz hem de borç ödemesi için çeşitli kurumlara gitme zahmetinden kurtulabiliyorsunuz. Yükleme işlemlerini petrol ofisleri, PTT şubeleri, bankalar ve yol üzerindeki bakiye yüklemesi yapan marketlerden yapabilirsiniz. Bakiye bilgilerinizi internet siteleri üzerinden ve gelen mesajla öğrenebilirsiniz. Bakiyeniz azaldığında sistem üzerinde kayıtlı cep telefonu numaranıza bakiyenizin azaldığına dair mesaj gelerek uyarılmanız sağlanır.

HGS BORÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLA

Bir hafta içinde yükleme yapmamanız durumunda yasal işlem başlatılır. Başlatılan yasal işlemle cezanız on kat artırılarak tarafınıza iletilir. Bakiye probleminden kaynaklı olarak ceza yememek için bankalar ve PTT aracılığıyla otomatik talimat vereceğiniz gibi internet üzerinden de bakiye kontrolü yapabilirsiniz. HGS bakiye sorgulamalarını sitemiz aracılığıyla yapabilir, güncel bakiye ve ceza sorgulamaları yapabilirsiniz.

Kaynak : Hgssorgula.net

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4