banner341

İçişleri Bakanlığın'dan sokağa çıkma kısıtlama uyarısı

İçişleri Bakanlığın'dan hatırlatma yapıldı. Salgınla mücadele kapsamında geçtiğimiz hafta sonu başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta sonu da uygulanacak.

İçişleri Bakanlığın'dan sokağa çıkma kısıtlama uyarısı ABONE OL

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bugün saat 21:00’de başlayıp Pazartesi sabah 05.00’te sonlanacak.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

1- Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler bugün saat 20.00’ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır.

2- Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar açık olacaklardır. Bu işyerleri Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerini sürdüreceklerdir.

3- Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

4- Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4