İlkadım'da Camiler Pırıl Pırıl

İlkadm Belediyesi, 1-7 Ekim arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası öncesinde ilçedeki tüm camilerin genel temizlikleri yapıldı. Yürütülen temizlik hizmeti, cami cemaati tarafından memnuniyetle karşılandı.

İlkadım'da Camiler Pırıl Pırıl ABONE OL

Vatandaşın hijyen ve huzur içerisinde ibadetlerini yerine getirmesi adına ilçe genelindeki camilerde hummalı bir çalışma başlatan İlkadım Belediyesi,ilçedeki tüm camilerde temizlik ve hijyen çalışması yürüttü.İslam alemi açısından büyük öneme sahip tüm camilerin genel temizliklerini tamamladı. Özveriyle çalışan temizlik ekipleri, ilk olarak caminin içindeki halılara anti bakteriyel toz serpiyor ve halıları elektrikli süpürgelerle temizliyor.

Ekipler, ayrıca şadırvan ve tuvaletlerle birlikte cami avlularında çevre temizliği yapıyor. Temizlik sonrası cami içine gül esansı sıkılmasıyla caminin güzel kokması sağlanıyor. Camilerde yapılan temizlik ve hijyen çalışmaları dolayısıyla duydukları memnuniyeti ifade eden cami dernek başkanları ve cemaati, çalışmalar dolayısıyla İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

''Din görevlilerimiz toplumu bilinçlendiren önemli değerlerimizdir''

Camiler sadece ibadet edilen yerler değil,halkımızı bir araya getiren yerler olduğuna dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; Ülkenin her tarafına yayılan camilerin toplumsal dayanışmadaki etkinliğini gerçekleştirmesinde ve bu mekânların birlik ve beraberliğin sembolü olarak görülmesinde büyük sorumluluklar taşıyan din görevlilerimizin görevi'de sadece namaz kıldırmak değil,toplumu bilinçlendirmek için sürekli yaşamın içinde olan görevlilerdir.Din görevlileri olarak sorumluluklarımızın bilincinde olarak daha fazla çalışmalı,halkımızla iç içe olmalıyız. Bu vesile ile Din görevlileri ve camiler haftasında ebediyete intikal etmiş din görevlilerimizi şükran ve rahmetle anarken,halen görevin devam eden,emekli olan din görevlilerimizin de haftasını kutluyoruz.''diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4