İlkadım'da Otel ve Pansiyonlar Denetlendi

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde faaliyet gösteren otel ve pansiyonları denetledi.

İlkadım'da Otel ve Pansiyonlar Denetlendi

İlkadım Belediyesi zabıta ekiplerine ulaşan yazılı ve sözlü şikayetler doğrultusunda ilçe genelinde bulunan otel ve pansiyonlara yönelik denetim gerçekleştiren belediye zabıta ekipleri 4 otel işletmecisine yazılı uyarıda bulundu.Yapılan denetimde  öncelikli olarak işletmelerde iş yeri açma ruhsatı kontrolü yanı sıra  konaklama alanlarındaki fiyat listelerinin müşterilerin görebileceği yerlere asılıp asılmadığı, çarşaf ve yatak ile lavabo temizliği, boya ve badana temizliği, yangın önlemleri, mutfak hijyeni ve yıldız şartlarına uygunluk durumunu denetlendi. Bu çerçevede kent merkezinde 35 otel 5 pansiyona denetimi yapıldı. Mesul müdür bulundurmayan işletmelere de gerekli uyarılarda bulunan ekipler, eksiliği görülen 4 otel işletmecisine yazılı uyarılarda bulunarak, bir sonraki denetimde bu eksiklikleri gidermeleri için süre verdi.
''Oteller şehrimizin tanıtımında misafirhane görevi taşıyor''
Otelleri yalnızca bir işletme olarak şehrimizi turizm ve kalkınması açısında büyük rol önem taşıdığının altını çizen  İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı; ''Kentimiz turizm potansiyeli yüksek,nüfus yoğunluğu bakımında ise İlkadım ilçemiz şehrin gözbebeği konumunda olan  bir yerleşim yeridir.Buraya gelen yerli yabancı turistleri ve misafirleri en güzel şekilde ağırlamak ve kentimizi tanıtmak görevimizdir.Bu anlamda otel işletmeleri şehrimizin kalkınmasında misafirhane görevi taşıyor. Bizde ilçemizde bulunan otellerin istenilen şartlara uygun olup olmadığını denetliyoruz.Ekiplerimiz eksikleri olan ve şartlara uygun olmayan otel ve pansiyonlar hakkında rapor tutup, uyarılara uymayan işletmelere cezai işlem uyguluyor. Otel ve pansiyonlara temizlik ve hijyen kurallarına yönelik denetimlerimizi titizlikle sıkı bir şekilde devam ettireceğiz''dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344