banner341

İlkadım'da Uyarılara Uymayan İşyerlerine Ceza Uygulandı

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, ilçede hizmet veren iş yerlerine yapılan denetimler aralıksız devam ediyor.

İlkadım'da Uyarılara Uymayan İşyerlerine Ceza Uygulandı ABONE OL

Zabıta ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren farklı iş kollarındaki işletmeleri maske, mesafe, hijyen kuralları, ruhsat, genel temizlik, fiyat tarifeleri ve kaldırım işgalleri konusunda denetledi.

Kural ihlali yapan iş yerleri, eksiklerini ve hatalarını gidermeleri açısından uyarıldı ve verilen süre sonunda yapılacak kontrollerde aynı hatalar tekrarlanıp yapılan uyarılar dikkate alınmamışsa yasal işlemlerin başlatılacağı konusunda bilgilendirildi.

Ekipler eksikleri tespit edilen ve tamamlanması için verilen süreyi ve uyarıları dikkate almayan 5 işyerine cezai işlem uyguladı.

Kontrollü normalleşme sürecinde tüm illerin hedefinin mavi kategorisi olduğunu, bunu da herkesin aşı ve topyekün gayretiyle başarılacağının bir kez daha dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için tüm denetimleri eksiksiz olarak yerine getiriyoruz.

İlkadım Belediyesi olarak bu denetimlere ara vermeden devam edeceğiz. Yapılan denetimlerde kurallara uyan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4