İlkadım En Hızlı Gelişen İlçeler Arasında

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Miraç Kandili dolayısıyla mesai bitiminde belediye personeline kandil simidi dağıtırken ardından düzenlenen programda İlkadımlılarla bir araya gelerek vatandaşın taleplerini dinledi.

İlkadım En Hızlı Gelişen İlçeler Arasında ABONE OL

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Miraç Kandili dolayısıyla mesai bitiminde belediye çalışanlarına kandil simidi ikram ederek Miraç Kandillerini tebrik etti. ArdındanÇatalarmut Mahallesi Toramantepe Camii’nde mahalle sakinleri ve cami cemaati ile bir araya geldi. Özellikle camiyi dolduran çocuklarla yakından ilgilenen vePeygamber Efendimiz ’in Cenab-ı Allah’ın huzuruna çıkarıldığı mübarek gece olan Miraç Kandiliniİlkadımlılarla ile bir arada ve huzur içerisinde eda etmekten duyduğu mutluluğu dilegetiren Başkan Erdoğan Tok namaz sonrası cami cemaati ile hasbıhal ederek taleplerini dinledi.

TOK; “SİZLERLE BİR ARADA OLMAKTAN SONSUZ MUTLULUK DUYDUM”
Mübarek gün ve gecelerin insanların arınması ve erdemli olması doğrultusunda önemli olduğunu ifade eden İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, , “Miraç, sevgili peygamberimizin (SAV) , Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail’in (AS) rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksaya ve oradan semaya, yüce âlemlere ve ilahi huzura yükselişidir, pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç, Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (SAV) şahsında “İnsanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuktur. Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır.  Bu fırsatları Müslümanlar olarak iyi değerlendirmeliyiz. Bu mübarek geceyi gönül sizlerle omuz omuza eda etmekten sonsuz mutluluk duydum” şeklinde konuştu.

“İLKADIM’DA HER MAHALLEMİZDE AYRI BİR YATIRIM VAR”
Çatalarmut Mahallesi sakinleriyle namaz sonrası lokma yiyerek sohbet eden İlkadım Belediye başkanı Erdoğan Tok;  “Sizlerle bir arada olmanın yanı sıra gösterdiğiniz teveccüh bizlerin mutluluğunu bir kat daha arttırıyor. Sizlerden aldığımız enerjiyle İlkadım’a altın çağını yaşatıyoruz. Her mahallemizde ayrı bir hizmet ayrı bir yatırımımız var. Burada da geçtiğimiz yaz belediyemizin arsası üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi hizmete girdi. İlkadım Gençlik Merkezinde sadece Çatalarmut Mahallemizin gençleri değil tüm mahallelerimizden gelen gençlerimiz spor, sanat, bilim ve kültür etkinlikleriyle yarınlara hazırlanıyor. Bu ve bunun gibi birçok dev yatırımımızla İlkadım’ı en hızlı gelişen ilçeler arasına sokmayı başardık” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4