İlkadım’da Anneler Çocuklarıyla Sahnede

Bastonuyla sahneye çıkan 70 yaşındaki Ayşe Nine’nin performansı salonu coşturdu…

İlkadım’da Anneler Çocuklarıyla Sahnede ABONE OL

İlkadım Belediyesi, bir ilki daha da gerçekleştirerek annelerle çocuklarını “Annemle Sahnem” adlı programda bir sahnede buluşturarak muhteşem konsere imza attı.  

Annelerin çocuklarıyla birlikte türküler okuyarak katılımcılara eşsiz bir gece yaşattığı programda 70 yaşında bastonuyla çıkan Ayşe Nine’nin söylediği türküler salonu coşturdu. 
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Türk Halk Müziği(THM) Gençlik Korosu Şef Ali Rıza Gündoğdu yönetiminde muhteşem bir konser verdi. Yaklaşık 2 saat süren konser, iki bölüm halinde icra edildi. Koro ve solo halinde yaklaşık Türk Halk Müziğinin bilinen ve sevilen 22 parçası anneler ve çocukları tarafından başarıyla seslendirildi.

 DUYGU DOLU ETKİNLİK
İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı ve Şef Ali Rıza Gündoğdu yönetimindeki gençlik korosu muhteşem bir konsere imza atarken katılımcılar duygu dolu anlar yaşadı. Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konsere İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır, İlkadım Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürü Naim Saygı, Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, koro üyelerinin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

ANNELER VE ÇOCUKLARI SAHNEDE
Ali Rıza Gündoğdu yönetimindeki koro 2 bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Türk Halk Müziğinin sevilen eserlerini solo ve koro olarak seslendirdi. İkinci bölüme geçildiğinde Türkiye’de ilk defa yapılan bir etkinlik olarak gençlik korosu üyeleri sahneyi kendi anneleri ile paylaştılar. Kısa bir zamanda hazırlanılan konserde anneler kendi çocukları ile düet yaparken hem kendileri hem de izleyenler duygusal anlar yaşadı. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleştirilen konserde anneler ve çocuklarının performansları uzun süre alkış aldı. Kendi çocukları ile sahneye çıkmanın çok heyecan verici ve gurur verici olduğunu söyleyen anneler böylesi anlamlı ve başarılı bir çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederlerken ömür boyu unutamayacakları çok güzel bir etkinlik olduğunu belirttiler.

70 YAŞINDAKİ AYŞE NİNENİN OĞLUYLA DUYGULANDIRAN DÜETİ
Anne ve çocukların beraber seslendirdiği türküler bütün salonda hep bir ağızdan söylenirken geceye damgasını vuran düet Şef Ali Rıza Gündoğdu’nun annesi ile yaptığı düet oldu. 70 yaşındaki Ayşe Gündoğdu bastonla sahneye çıkmasına rağmen performansıyla gençleri aratmadı. Samimi sohbetiyle ve güler yüzüyle de beğeni alan Ayşe Gündoğdu alkışlar eşliğinde sahneden inerken konser boyunca özenle seçilen repertuarlar dinleyicilerden tam not aldı.                       EN ANLAMLI PLAKET
Konser sonunda anneler teşekkür plaketlerini İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel’den aldılar. Burada bir konuşma yapan Yüksel; “Bu akşam yetenek ve emeğin bir araya getirilerek oluşturulduğu eşsiz bir konsere eşlik etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Hepimizin en kıymetli varlıkları annelerimizdir. Bu etkinlikte çok ince düşünülmüş ve ortaya böylesine anlamlı bir etkinlik çıkmış. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 05:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4