İlkadım'da şüheda konferansı

İlkadım Konferansları kapsamında Samsun'a gelecek olan televizyon ekranlarının tanınmış simalarından İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş, 18 Eylül Cuma Saat 19.30'da Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu'nda "Mukaddes Mertebe Şüheda" temalı söyleşide bulunacak.

İlkadım'da şüheda konferansı ABONE OL

Aylık düzenlenen konferanslarla Samsun'un kültürel birikimine katkıda bulunan İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ünlü konuşmacı akademisyen Prof. Dr. Mustafa Karataş'ı Samsunlularla buluşturacak.  İçersinde bulunduğumuz Gaziler Haftası münasebetiyle son zamanlarda artan terör olayları sonrasında kutsal vatan topraklarının savunmasında görevi başında şehit düşen  asker ve polis şehitlerinin dua ile yad edileceği programda Prof. Dr. Mustafa Karataş, Şehadet, Şehitlik Mertebeleri, Gazilik v.b gibi konularda konferans verecek.

 

İlkadım Belediyesi olarak aylık düzenlenen konferanslar kapsamında Samsun'un kültürel birikimine katkıda bulunduklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  " Türkiye’nin tanınmış usta kalemlerini, ilim adamlarını, alanlarında uzmanlaşmış başarılı yazarlarını ve konferansçılarını İlkadım Konferansları Okur Yazar Buluşmaları kapsamında Samsun’a getirerek periyodik olarak aylık konferanslar düzenleyerek şehrin kültürel birikimine katkı sağlıyoruz.  18 Eylül Cuma Günü Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu'nda Prof. Dr. Mustafa Karataş'ın konuşmacı olarak katılacağı Mukaddes Mertebe Şüheda konulu konferansa tüm halkımızı bekliyoruz" diye konuştu.

PROF. DR. MUSTAFA KARATAŞ KİMDİR?

1961 yılında Sivas'ta doğan Mustafa Karataş, ilk ve ortaokulu Karabük'te okudu. Kastamonu2da başladığı İmam- Hatip Lisesi'ni Sakarya'da tamamladı. 1984 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olan Karataş, aynı üniversitede 1989'da Hadis Yüksek Lisanlısını 1998'de doktorasını tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesine yardımcı doçent olarak atanan Mustafa Karataş, 2008'de doçent, 2013'te profesör oldu. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimi Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler yapmış olan Mustafa Karataş, Güzel Sanatlar Hüsn-ü Hat ve Hadis Dersleri verdi. İngilizce ve Arapça bilen Mustafa Karataş, evli ve dört çocuk babasıdır.

YAYINLALANMIŞ  ESERLERİ

HER YEMEKTE DUA

İBADETLERDE RUH VE ŞEKİL

 MUTLU BİR YUVA İÇİN DÖRT MEKTUP

 HADİSLERİN SAYISI

 HZ.PEYGAMBERİN BEDEN DİLİ

KUL PEYGAMBER

 EN GÜZEL DUALAR

 E-FETV@

 HADİS RİVAYET TARİHİ

 ŞİFALAR KİTABI

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4