İlkadım'da üç mahalleye 750 bin TL'lik yatırım

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kışla, Kazım Karabekir ve Derebahçe mahallerine içerisinde halı saha, çocuk oyun parkı, spor aletleri, dinlenme mekanları ve sosyal donatı alanlarının olacağı 750 bin TL'lik bir yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlkadım'da üç mahalleye 750 bin TL'lik yatırım ABONE OL

Kazım Karabekir Mahallesi'nde yapımı devam eden 2 bin 500 metrekarelik halı saha ve çocuk oyun parkı inşaat alanını gezen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kazım Karabekir mahallesinin yanı sıra aynı anda Derebahçe ve Kışla Mahallerinde de halı saha ve çocuk oyun parkı yapıldığını kaydetti.

 

SÖZLER YERİNE GETİRİLİYOR

Üç ayrı mahallede toplam maliyeti 750 bin TL olan yatırım yaptıklarını kaydeden Başkan Tok, " Derebahçe mahallesinde 1300 metrekare, Kazım Karabekir Mahallesi'ne 2 bin 500 metrekare, Kışla Mahallesinde de 1300 metrekarelik bir alanda halı saha, çocuk oyun parkı, spor ve dinlenme alanları yapıyoruz. Seçimlerden önce halkımıza verdiğimiz sözleri arasında olan semt spor merkezleri adını verdiğimiz vaatlerimizi sırasıyla yerine getiriyoruz. " dedi.

DEREBAHÇEYE ENGELLİ ÇOCUK PARKI

Aynı anda 3 mahallede gerçekleştirilen halı saha ve çocuk oyun parkında engelli çocukları da düşündüklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Toplumun her katmanını ilgilendiren çalışmalarımızı yerine getiriyoruz. Derebahçe mahallemizde  1300 metrekarelik alan içersinde çocuk oyun parkımızda engelli çocuklarımızın da faydalanabileceği, oyun oynayabileceği modern oyun gurupları yapıyoruz. Artık onların da diğer çocuklar gibi buraya gelerek doyasıya parkın keyfini çıkartmalarını istiyoruz. Engelli ve engeli olmayan çocukların birlikte oyun oynayabildiği park alanlarını İlçemizde yaygınlaştırmayı planlıyoruz. "diye konuştu.

 

VATANDAŞLARDAN TOK'A TEŞEKKÜR

İnşaat alanının gezisi sonrasında mahalle sakinleri ve çocuklarının ilgisiyle karşılaşan Başkan Erdoğan Tok'a vatandaşlar yapılan hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini ifade etti. Çocuklar ise, Kazım Karabekir Mahallesi'ne yapılacak olan halı saha, çocuk oyun parkının yapımından dolayı Başkan Tok'a yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4