banner324

İnsan Eli Hassasiyetinde Hızlı Robotlarla Küresel Rekabet Gücü Artıyor

Geleceğin dijital fabrikalarını bugünden inşa eden Mitsubishi Electric, sanayide ve eğitimde robotlara yatırım yapıyor.

İnsan Eli Hassasiyetinde Hızlı Robotlarla Küresel Rekabet Gücü Artıyor ABONE OL
banner325

Sanayi 4.0’a dijital fabrika konsepti e-F@ctory ile yanıt veren Mitsubishi Electric, Türk sanayisine geleceğin dijital fabrikalarını bugünden kurabilme imkanı tanıyan teknolojik çözümler sunuyor. Üretimde hızı, kaliteyi ve verimliliği artıran e-F@ctory konsepti içinde önemli bir rol oynayan robotlar konusunda da iddialı bir oyuncu olan Mitsubishi Electric; otomotiv, ilaç, elektronik, beyaz eşya, gıda, paketleme ve eğitim gibi pek çok farklı sektörde insan kolu veya eline yakın hassasiyette çalışan hızlı robotlarıyla dikkat çekiyor. Türkiye’nin küresel pazarlardaki rekabet gücünün artması için çalışan ve gelecekte otomasyon sektörüne yön verecek kişilerin yetiştirilmesine büyük önem veren Mitsubishi Electric, Türkiye’nin mühendislik fakültelerinde “Robot Eğitim Merkezi” kurulmasına da destek veriyor.

Elektrik, elektronik ve otomasyon alanında dünyanın önde gelen oyuncularından Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0’a dijital fabrika konsepti e-F@ctory ile yanıt veriyor. Bu konseptle yeni endüstri evresinin akıllı fabrikalarına hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik kazandıran Mitsubishi Electric, üretimin her aşamasında büyük kolaylık sağlayan ileri robot teknolojisiyle de Türk sanayisine yüksek katma değer sunuyor. e-F@ctory altyapısı içinde kritik rol oynayan robotlar, olağan bir iş gücü olarak hemen her endüstriyel tesiste yer alıyor. Robot kullanımının Türkiye’de hızla yaygınlaştığını söyleyen Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, dördüncü sanayi evresinde Türk sanayisinin küresel pazarlardaki rekabet gücü ve ihracat potansiyelinin artırılması için üretim kalitesinin yükselmesi ve maliyetlerin düşmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sanayi 4.0 evresinde fabrikaların en önemli gündem maddesinin, hızla değişen ve kişiselleşen insan ihtiyaçlarını en hızlı ve verimli şekilde karşılayabilecek üretim bantlarını kurmak olduğunu belirten Tolga Bizel, bu noktada Mitsubishi Electric’in Türk sanayisine geleceğin dijital fabrikalarını bugünden kurabilme imkanı tanıyan teknolojik çözümler sunduklarını anlattı. Mitsubishi Electric’in e-F@ctory konseptinin; üretimde hızı, kaliteyi ve verimliliği artırırken çok ciddi maliyet tasarrufu sağlayabilecek evrimsel bir adım olarak öne çıktığını ifade eden Bizel, sözlerine şöyle devam etti;

“Dijital dönüşüm çağında makineler çevrelerinde olup bitenleri anlayabilecek ve birbirleriyle internet protokolleri aracılığıyla iletişim kurabilecek duruma geldiler. Mitsubishi Electric olarak bu yeni endüstri evresine e-F@ctory konseptimiz ile yanıt veriyoruz ve bu altyapı içinde robotlar çok önemli bir rol oynuyor. Günümüzde robotlar arası veri transferi giderek hızlanıyor ve birbirleriyle konuşabilen ileri robot teknolojileri sayesinde robotlar artık kendi kendilerini daha detaylı ve koordineli olarak kontrol edebiliyor. Bugün e-F@ctory altyapısı sayesinde robotlar üretim hattındaki diğer ürünlerle de haberleşebiliyorlar ve bilgileri insan kontrolünden bağımsız olarak hem kendi aralarında hem de fabrikayı kontrol eden ana sistemle paylaşıp verimliliği artırmak için hazır durumdalar. Çünkü e-F@ctory konseptinde fabrika otomasyonunda yer alan tüm ürünler birbirleriyle entegre ve açık bir mimari ile çalışıyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner318

banner4

banner319

banner320