İstanbul Otogarı'nın adı 15 Temmuz Demokrasi Otogarı oluyor

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği askeri darbe girişimine anlamlı bir tepki de Galip Öztürk Yatırımlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk’ten geldi. Kendisi de FETÖ mağduru olan Galip Öztürk, Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş bünyesinde hizmet veren Büyük İstanbul Otogarı’nın isminin, ‘İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ olarak değiştirildiğini açıkladı.

İstanbul Otogarı'nın adı 15 Temmuz Demokrasi Otogarı oluyor ABONE OL

Galip Öztürk Yatırımlar A.Ş’nin bir iştiraki olan Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş’nin bünyesinde hizmet veren Büyük İstanbul Otogarı’nın ismi  ‘İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ olarak değiştirildi.  AVTER Yönetim Kurulu’nun aldığı bu önemli kararı, aynı zamanda TOFED Kurucu Onursal Başkanı da olan Galip Öztürk Yatırımlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk sosyal medya hesabından duyurdu. Öztürk kararla ilgili ayrıntılı açıklamayı da ayrıca yaptı. 
FETÖ’ye karşı verilen mücadeleyi ikinci bir istiklal savaşı gibi gördüğünü belirten Galip Öztürk Yatırımlar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk; “Milletimiz 15 Temmuz akşamı büyük bir sınav verdi.  Vatanımıza, bayrağımıza, demokrasimize,  devletimize canı pahasına sahip çıktılar. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum. 15 Temmuz’u ve şehitlerimizi asla unutmamamız, onların hatıralarını ilelebet yaşatmamız gerekiyor. Bu nedenle Türkiye’deki karayolu yolcu taşımacılığının kalbi Büyük İstanbul Otogarı’nın ismini şehitlerimizin hatırasına hürmeten ‘İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ olarak değiştiriyoruz. Ülkemiz için can veren, ülkemizi FETÖ’ye teslim etmeyeceğiz diyen o kahraman insanlarımız için ne yapsak azdır. Allah hepsinden razı olsun” dedi. 
TÜRKİYE UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ 
 Kendisi de Fetullahçı Terör Örgütü’nün kumpasıyla mağdur edilen bir iş adamı olan Galip Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü:  “İlerleyen dönemde 15 Temmuz’da ülkemizin nasıl bir uçurumdan döndüğünü çok daha iyi anlayacağız. Zaten terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in yaptığı açıklamalar ülkemizi kimlere satmak istediklerini, kimler adına işgal etmek istediklerini açıkça gösteriyor.  Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan, Başbakanımız Binali Yıldırım’dan ve FETÖ’nün darbe girişime karşı çıkan diğer siyasi liderlerden de Allah razı olsun. Bu vatan mücadelesidir deyip birlik oldular. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde milletimiz FETÖ’cü vatan hainlerine geçit vermedi” diye konuştu.
Büyük İstanbul Otogarı’nın yeni adını taşıyan tabelası da önümüzdeki günlerde asılacak. 
Yönetim kurulu kararı, AVTER’in işlettiği Çanakkale, Kırıkkale, Kayseri, Havza ve Çarşamba otogarlarını da kapsıyor. Bu 5 otogarın da adı 28 Temmuz 2016 itibariyle 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olarak değiştirildi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2016, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4