Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan davet var

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri dün Samsun’un İlkadım İlçesi İstiklal (Çiftlik) Caddesi Süleymaniye Geçidi’nde açtıkları stantta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde organize edecekleri etkinliklerine Samsunlu kadınları davet ettiler.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan davet var

Platform henüz yeni kurulmasına rağmen, tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da kısa zamanda seslerini duyurmayı başarıyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız platform üyeleri, 8 Mart’ta kadın cinayetlerine dikkat çekebilmek için meydanlara iniyor. Platform üyeleri 8 Mart Kadınlar Günü’nde  “Kadın katillerine indirim değil, ağırlaştırılmış müebbet” sloganıyla saat 16.00’da Samsun’un İlkadım İlçesi Mecidiye Caddesi Konak Sineması önünde kadın cinayetlerine dikkat çekecek.

PLATFORM ÜYELERİ SAMSUN’DA
ÇALIŞMALARA BAŞLADI    

”Ağırlaştırılmış Müebbet” sloganıyla hareket eden platform üyeleri seslerini duyuramayan kadınlar için tek ses olmaya hazırlanıyor. Kadın cinayetlerinde katillere kesilen cezaların az olduğunu, bu cezaların ağırlaştırılmış müebbet üzerinden kesilmesi gerektiğini belirtiyor.  Birçok ilde olduğu gibi Samsun’da kısa zamanda birlik olan kadınlar tarafından kurulan “Kadın Cinayetlerini Durduracağız” platform üyeleri, Samsun’da çalışmalarına başladı. Kadın düşmanlığı üzerinden feminist bir yaklaşımla kadın cinayetlerine el atan platform, yayınladığı bildiride Türkiye’deki tüm kadınlara seslendi. Platform, kadınlara karşı işlenen şiddete karşı el ele, omuz omuza mücadele edilmediği taktirde kadın cinayetleri konusunda bir düzelme olmayacağını belirtiyor.

‘SAMSUNLU KADINLARI YANIMIZDA
GÖRMEK İSTİYORUZ’

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Samsun İl Temsilcisi Leyla Canıtez, “Öldürülen, şiddete uğrayan ve seslerini duyuramayan kadınlar  için bir olduk. Bunu 8 Mart günü sokaklardan haykıracağız. Erkeklerden, kadınlara gelen bir şiddet sarmalı olduğu için platformumuza erkekleri dahil etmedik. Sadece kadınların kenetlendiği bir platform olarak kurulduk. Kadınları öldüren ve kadınlara şiddet uygulayan “KATİLLERE İNDİRİM” uygulanmaması için bütün desteklere hazırız. Kadın katillerine iyi hal indirimi, haksız tahrik indirimleri uygulanmasaydı birçok kadın kardeşimiz bugün bizler gibi yaşıyor olacaktı.8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm Samsunlu kadınları yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2015, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4