Kapıkayafest Doğa Sporları Festivalinde Adrenalin Zirvede

Samsun'un Bafra ilçesinde düzenlenen II. Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivali Kapıkayafest son gününe girilirken binlerce macerasever doğanın tadını çıkarıyor extreme sporlarla eğleniyor.

Kapıkayafest Doğa Sporları Festivalinde Adrenalin Zirvede

Samsun Valiliği'nin himayelerinde, Bafra Kaymakamlığı'nın destekleri, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Belediye tarafından 25-29 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Kapıkyafest,  çocuklara doğa sporlarını keşfetme imkanı sunuyor, hangi ülkeden geldiğine bakmadan maceraseverleri ortak payda olan "zirvede" buluşturuyor. 

İlk ateşini Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yaktığı dostluğun, kardeşliğin simgesi kamp ateşi geceleri de Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğaseverleri kaynaştırıyor. Paraşütçülerin ve su sporcularının nefes kesen gösterilerinin yanında ATV ve bisikletle dağ taş gezenler, kayaların dik yamaçlarında tırmanan dağcılar adrenali hep zirvede tutuyor.  

25-29 Temmuz 2018 taraihleri arasında 5 gün süren II. Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları ve Kültür Festivalinde; Foto Safari, Bambu Sal, Çarpışan Su Botu, Salto Trambolin, Zıpzıp Trambolin, Paintball Poligon, Tekne Gezileri, Geleneksel El Sanatları Atölyeleri (HasırKırpık KilimZenbilHediyelik İmalatı Sanatsal Faaliyetler), ATV Safari, Kızılırmak Tekne Gezileri, Yamaç Paraşütü, Yamaç Paraşütü ve Akrobasi gösterisi, Microlight Halk Uçuşları, Halat üstünde yürüme (Slackline)  etkinlikleri bulunuyor.

Samsun ve Bafra’dan Servisler Kalkıyor

Samsun ve Bafra’dan servislerle tüm doğa ve sporseverleri festival alanına taşınıyor. Samsun’da Opera durağı karşısından festival boyunca saat 08.00, 08.30, 09.00 ve 10.00’da, Türkiş Migros durağından ise 08.30, 09.00, 09.30 ve 10.30’da servis kalkıyor. Dönüş ise 16.00’dan 19.00’a kadar her saat başı servis var. 

Bafra’dan ise 08.00’den 19.00’a kadar her saat başı Kapıkayafest alanı servisi kalkacak ve dönüş de aynı şekilde her saat başı 20.00’ye kadar devam edecek.   


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4