banner341

Karantinadaki Yerleşim Yeri Sayısı Açıklandı

İçişleri Bakanlığı bugün itibariyle karantina altında bulunan yerleşim yerleri hakkında açıklamada bulundu.

Karantinadaki Yerleşim Yeri Sayısı Açıklandı ABONE OL

4 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili değerlendirme yayınlayan İçişleri Bakanlığı, karantina süreci devam eden yerleşim yerleri hakkında bilgi verdi. Bakanlıkça yapılan açıklamada;

"Ramazan Bayramı’nın koronavirüsün yayılma hızı ile ilgili oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısında 81 ilimizde Ramazan Bayramı süresince 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması  kararı alınmış ve uygulamaya konulmuştur.

Bu karar doğrultusunda; 22 Mayıs 2020, saat 24.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, bu gece saat 24.00’da sona erecektir. Genel itibarıyla 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız tarafından ülke genelinde yüksek oranda riayet edildiği gözlenmiştir. Bu itibarla; Aziz Milletimize, kısıtlamaya uyma konusunda göstermiş oldukları duyarlılık, sosyal sorumluluk, sabır ve fedakârlık için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Halihazırda, bugün saat 20.00 itibarıyla 25 ilimizdeki, 2 belde, 17 köy, 45 mahalle ve 2 mezra olmak üzere toplam 66 yerleşim yerinde karantina tedbirleri uygulanmakta olup bu yerleşim yerlerindeki toplam nüfus 61.559’dur. Öte yandan 63 ildeki, 395 yerleşim yerinde karantina kararı ise kaldırılmıştır." denildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4