Kavak'ta Aksu ve Cevizli derelerinde ıslah çalışması başlatılıyor

Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu,ilçenin uzun yıllardır kanayan yarası Aksu ve Cevizli derelerinin ıslahı için harekete geçti.

Kavak'ta Aksu ve Cevizli derelerinde ıslah çalışması başlatılıyor
Kavak'ta göreve geldiği tarihten bu yana yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Kavak Belediye  Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şimdi de ilçenin uzun yıllardır en önemli sorunlarından biri olan derelerin ıslah için harekete geçti.
Kavak'ın sorunlarını belirlediği bir takvim planı ölçüsünde çözüme kavuşturduğunu ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "İnsanımızın yaşam kalitesini artırma iddiasıyla göreve geldik ve bu amaç doğrultusunda da sapmadan çalışıyoruz" dedi.
SORUNLU BİR KAVAK OLMAYACAK
Görev süreci içerisinde Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek öncelikle altyapı,ulaşım gibi temel sorunlarını çözümü kavuşturduklarını söyleyen Sarıcaoğlu,  dönem içinde ayrıca ilçenin en büyük sorunu olan istihdam meselesine de el atarak bu yönde de çok büyük mesafeler aldıklarını belirterek " İşsizlik sorununa çözüm getirmek ve gençlerimizin gurbete gitmelerini önlemek için Organize Sanayi Bölgemizin gelişimine önem verdik bu doğrultuda bir çok iş adamının ilçemize gelerek yatırım yapmalarını sağladık ve bugün öyle ki çalıştıracak personel için Belediyemizden anonsla işçi arar konuma geldik " diye konuştu.
AKSU VE CEVİZLİ İSLAH EDİLECEK
Bu çalışmaların dışında bölgenin sağlıklı gelişimi ve doğasının korunması amacını da ön planda tuttuklarını söyleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şimdi de  ilçenin  Aksu ve Cevizli derelerinin ıslah çalışmasını başlatacaklarını belirtti. Aksu ve Cevizli dere ıslahlarının bölge için yaşamsal önemi bulunduğunu kaydeden Sarıcaoğlu,şöyle dedi:
 " Uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü el atılmayan bu sorunun çözümü de bize nasip oluyor. DSİ ile yaptığımız protokol çerçevesinde çalışmalar bir ay içerisinde başlayacak ve en kısa sürede bu derelerimizin ıslah çalışması  tamamlanacak. Böylelikle çevresel atıklardan kurtaracağımız dereler ile bir anlamda doğayı ve insan sağlığını da korumuş olacağız. 1 yıl içinde tamamlanacak olan çalışma Kavak'ın kanayan yarasına merhem olacak. İlçemizin en büyük mahallesi olan 19 mayıs mahallesi içinden geçen ıslah çalışmaları mahallemize büyük katkı sağlayacak. İlçemize yapılacak olan bu büyük yatırımda vermiş olduğu katkılarından dolayı DSİ 7. Bölge Müdürü Sn. Ahmet Kanık ve Samsun DSİ 71. Şube Müdürü Sn. Ahmet Serdar Güzel'e şahsım ve Kavak halkı adına teşekkür ediyorum."
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4