Kavak'ta Demokrasi Yürüyüşü yapıldı

Kavak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla Kavak Otogar Meydanından hareket edilerek Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey Parkına "Milli İradeye ve Demokrasiye Sahip Çıkma Yürüyüşü" yapıldı.

Kavak'ta Demokrasi Yürüyüşü yapıldı
Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'inde katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüşe çok sayıda Kavaklı katıldı. Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey Parkında çorba ve çay ikramının ardından burada konuşma yapan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu şunları söyledi; "Demokrasimize ve milli iradeye sahip çıkmak adına ilçemizi ziyaret ederek bizleri yalnız bırakmayan  Eski Bayındırlık ve İskan Bakanımız Mustafa Demir'e şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci bir emrine kadar biz buralarda toplanmaya devam edeceğiz. Bu akşam ki yürüyüşümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Türkiye'nin darbeler tarihi içinde çok acılar çektiğini anlatan Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir,  şunları kaydetti:
 
"Türkiye bugün, bütün dünyaya bir demokrasi direnişini sergiledi. Eğer milletimiz geçmiş zamanlardaki gibi darbeye boyun eğseydi şuan emin olun hiçbirimizin şuan ki durumundan daha iyi bir durumu olmazdı. Rabbim bu darbe girişimini yapanlara bir daha fırsat vermesin. Bu akşam ki Demokrasi nöbetini siz değerli Kavaklılar ile tutmak istedim biliyorum ki Kavaklılar birlik ve beraberlik konusunda Türkiye'nin sayılı ilçeleri arasında. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ile eski bir hukuka dayalı sohbetimiz var ve kendisini çok iyi tanırım. Şuna emin olun ki Kavak'ın başına gelebilecek en büyük güzellik İbrahim Başkanımızın burada Belediye Başkanı olması. İki yıl önce Kavak neydi şuan ne durumda bir çıkın dolaşın. Ben İbrahim Başkana kefil oldum ve halende arkasındayım. Ama başım çok şükür dimdik bu ilçeye gelebildim çünkü iki yılda çok iyi işlere imza atılmış. Basından zaten sürekli Kavak'ı takip ediyorum sürekli bir gelişim ve değişim havasında. Her gün yeni bir şeyler yapabilme ilçeye kazandırabilme çabasındasınız. Allah sizlerden razı olsun. Başkanınıza ve ilçenize sahip çıkın bunun gibi yeşillikler içerisinde bir yer inanın çok zor bulunuyor. Gecenin bu geç saatinde burada Demokrasi nöbeti tuttuğunuz için rabbim sizlerden razı olsun. Birliğiniz ve beraberliğiniz hiç bozulmasın" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344