banner327

Kaymakam Atlamaz: ‘Ülkemize ve evinize hoşgeldiniz’

07.05.2015 tarihinde AB Comenıus Çok Taraflı Okul Ortaklıkları programının ”SMARTHOME-Be Online For Our European Homes” kapsamında ilçemizde misafir olan yabancı öğretmenler ve öğrenciler Kaymakam Atlamaz’ ı ziyaret etti.

Kaymakam Atlamaz: ‘Ülkemize ve evinize hoşgeldiniz’ ABONE OL

Proje kapsamında İlçemiz Okulu SAL’ ın da bulunduğu toplam 6 ortak ülke bulunmakta.

Samsun Anadolu Lisesinin 2013-2015 başvuru  döneminde Avrupa’dan 5 ülkenin İspanya, İtalya, Polonya, Finlandiya ve Almanya okullarının ortaklığı ile 10 öğrenci ve 11 öğretmenin katılımıyla sürdürdürüldüğü ‘SMARTHOME-Be Online For Our  European Homes’ başlıklı Avrupa Birliği okul ortaklığı proje toplantısı İlkadım İlçesinde gerçekleşiyor.

Projeye ortak ülkeler arasında yaptıkları ziyaretlerinden birini de Samsun İlkadım İlçemsine gerçekleştiren yabancı öğretmen ve öğrenciler, gösterilen ilgiden dolayı memnun kaldıklarını ifade ederek, Misafirperverlik için Kaymakam Turan Atlamaz’ a teşekkür edip, hediye tişört takdim ettiler.

 

Ayrıca konuk öğretmenler çevre illeri de gezdiklerini, güzel bulduklarını, burada yeni projelerle yol haritalarını çizeceklerini daha sonra diğer ülkeleri de ziyaret ederek “Comenius Projesi” nin amacına ulaşmasını sağlayacaklarını belirttiler.

 Misafir yabancı öğretmen ve öğrencileri ve onlara eşlik eden SAL Okul yetkililerini Kaymakamlık teras salonunda kahvaltı etkinliğiyle ağırlayan ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Atlamaz; 5 ülke insanını ‘Ülkemize ve Evinize Hoşgeldiniz’ diyerek karşıladı.

 

Ayrıca ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Kaymakam Atlamaz;

“Proje tanıtım toplantısında da dediğim gibi bu tür projelerle  ülke kültürlerinin buluşması, yaşatılması, kaynaşması sağlanmakta; öğrencilerin ve öğretmenlerin buluşması da ayrıca eğitimin, yabancı dillerin gelişmesine katkı sağlayacak olması çok önemlidir.

Burada emeği geçen başta İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz Çetinkaya olmak üzere şube müdürlerimiz, okul müdürümüz ile öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ediyorum" dedi.

İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya beraberinde ziyareti gerçekleştiren öğretmenleri ve öğrencileri Kaymakamlıkta kabul eden İlçe Kaymakamı Turan Atlamaz, öğretmenlere ve öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek tüm misafir ziyaretçilerine Samsun’ u tanıtan broşür, CD ve Samsun'un simgesi haline gelmiş Atatürk heykeli hediye etti.

 

Son olarak “Comenıus Projesi “ kapsamında da ziyaretçi heyete başarılar dileyerek tebrik eden ve her türlü desteğe hazır olduğunu ifade eden Atlamaz öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirerek uğurladı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4