Kayseri'de implant ameliyatı ilk sıralarda

İmplant tedavisi, tek ya da çoklu diş eksikliklerinin tamamlanmasında kullanılan bir tedavi şeklidir.

Kayseri'de implant ameliyatı ilk sıralarda ABONE OL

İmplant tedavisi, tek ya da çoklu diş eksikliklerinin tamamlanmasında kullanılan birtedavi şeklidir. İmplant tedavisinin alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi, hem hasta konforu hem de tedavi başarısı için büyük bir önemtaşımaktadır. Kayseri implant tedavisinin yoğun bir şekilde kullanıldığı bir sağlıkmerkezidir.

Kayseri’de implant ameliyatı ilk sıralarda lüks görülen ve halk tarafındançok bilinmeyen bir tedavi olmasına karşın günümüzde her gün daha çok insan, dişeksikliklerinin tedavisi için implant seçeneğine yönelmektedir.İmplant tedavisi diş eksikliklerinin cerrahi şekilde giderildiği bir yöntemdir. Kayseri implant uzmanı hekimler tarafından yapılması önem arz etmektedir. Diş eksikliğininolduğu bölgedeki dokunun cerrahi olarak açılır, implant vidasının yerleştirileceğiboşluk oluşturulur ve implant yüklenir. Ardından dokunun iyileşmesi için kapak takılırve ardından diş eti kapatılır.

İmplantın doku uyumunun sağlanması ve kemiklebütünleşebilmesi için belli bir süre beklenmesi gerekmektedir. Bu süre hastalararasında farklılık gösterir. Yeni uygulanan bir tedavi yöntemi de implantın çekilecek diş bölgesine, diş çekimi ile aynı seansta yüklenmesidir. İmmediatimplant olarak adlandırılan bu yöntem, her zaman uygulanamamakla birlikte, uzman hekimler tarafından başarıyla uygulandığı takdirde seans sayısını azaltmış olur.

İmplant tedavisi vida yüklenmesi işleminden sonra, üst yapı yani implant üstü diş için yapılan işlemlerle devam eder. Bu aşama da ölçü alınması, renk seçimi ve provalar gibi işlemlerden oluşur. Ve 2-3 ay gibi bir sürede normal dişe en benzeyen tedavi şekliyle diş eksiklikleri giderilmiş olur. İmplant tedavisi, hastanın ısırma, çiğneme ve estetik gibi fonksiyonlarını korumanın ve devam ettirmenin yanında; implantın vida cevresindeki kemiği de koruması, yani kemik kaybını önlemesi, sayesinde normal dişe en yakın tedavi şeklidir. İmplant tedavisi çok büyük oranlarda bölgesel anestezi ile yapılır. Yani hasta bayıltılmaz ancak implant yapılan bölgeyi ameliyat süresince geçici olarak hissetmez. Ameliyat sonrasında anestezi etkisi geçer. Ancak gerekli durumlarda genel anestezi altında yani bayıltılarak da implant tedavisi uygulanabilir.

İmplant tedavisinin Kayseri’de implant uzmanı hekimler tarafından gerçekleştirilmesive tedavi esnasında ve sonrasında ağız hijyeninin hasta tarafından iyi bir şekildesağlanması çok büyük önem taşımaktadır.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4