Kendi Parkurunu yap, Organ nakli bekleyenlere destek ol

Medicana Sağlık Grubu tarafından bu sene altıncısı düzenlenen ‘Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life’ etkinliği, organ bağışı konusundaki farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Kendi Parkurunu yap, Organ nakli bekleyenlere destek ol

Koronavirüs pandemisi nedeniyle sanal olarak yapılacak olan koşu için zaman ve parkur seçimi katılımcılara bırakılacak. Etkinlik, 30 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Zorlu pandemi koşullarına rağmen organ bağışının önemine dikkat etmek isteyen çok sayıda katılımcı ile geleneksel Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life etkinliği devam edecek.

 ‘Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız’ Koşusuna Kayıt Olun ! Organ Bağışında Farkındalık Yaratın! 
2014 yılından itibaren büyük bir katılımcı kitlesi ile yapılan etkinlik, pandemi şartlarına uygun olarak dijital platforma taşındı. Yarışa katılmak isteyen katılımcılar www.runforlife.com.tr sitesi üzerinden koşuya kayıt olabilir. Türkiye’nin  her noktasından katılımın sağlanabileceği bu koşu etkinliğine kayıt olmak tamamen ücretsizdir.  Bu yıl, koşu ilk kez uluslararası katılıma da açıldı. Dünyanın diğer ülkelerinden de bu anlamlı hedef için koşmak isteyen kişiler, kayıt yaptırıp koşabilecekler.

Etkinliğe kayıt olan katılımcılar; yarış öncesinde göğüs numarası, yarış tişörtü ve hijyen setinden oluşan yarış kitini Medicana Hastanelerinden 29-30 Ekim tarihlerinde  alabilecekler.. 

Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız ile Bulunduğunuz Yerden Koşuya Katılın!
Organ bekleyen hastalara bir umut olmanın tarifi mümkün olmayan duygular yaşattığını insanlara hatırlatmak için bir fırsat olan ‘Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız’ etkinliğine yarışmacılar istedikleri yerden katılabilecekler. 
Sanal ortamda gerçekleşecek bu koşu için katılımcılar, 5 kilometrelik parkuru kendileri  belirleyecek. Yarışmacılar, belirledikleri parkurda 30 Ekim günü 00.00’dan 1 Kasım günü 23.59’a kadar istedikleri bir zaman diliminde koşabilecek. Yarış ölçümlerinde Strava adlı uygulama kullanılacak. Yarışmaya katılacak herkesin www.runforlife.com.tr  web adresinden kayıt olması gerekmektedir. Yarışma sonuçları değerlendirilirken sporcunun Strava aplikasyonu ile ölçülen süresi dikkate alınacaktır. Yarışma kuralları ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.runforlife.com.tr sitesinden ulaşılabilir. 

Koşu ile Hem Organ Bağışının Önemine Dikkat Çekin Hem Ödül Kazanma Şansı Yakalayın! 

Ülkemizde binlerce hasta organ bağışı beklemekte ve Run For Life bu konuda toplumsal bilincin artmasını hedeflemektedir. Ayrıca koşuya katılan ve parkurunu tamamlayan tüm yarışmacılara online katılım sertifikası ve dijital madalya verilecek. Bunun yanı sıra dereceye giren sporcular,  Medicana Check-up paketi ve Decathlon hediye kartı kazanacak. Yarışmanın kesin sonuçları 4 Kasım günü saat 17.00’de açıklanacaktır. 

Organ Bağışı İçin Siz de Gücünüzü Gösterin! 
Medicana Sağlık Grubunun organize ettiği farkındalık koşusu, çok sayıdaki destekçisi sayesinde her sene daha geniş kitlelere hitap ediyor. ‘Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız’ etkinliğinin destekçileri arasında; İstanbul Valiliği, Kızılay, Türkiye Atletizm Federasyonu, TV 100 Televizyonu, Türkök, Boston Scientific, Decathlon, Tofaş Basketbol Spor Kulübü, Bro-Event, MBA Okulları, Fenerbahçe Üniversitesi ve Büyükçekmece Basketbol Kulübü yer alıyor. 
Ülkemizde yirmi beş binden fazla hasta, organ bağışı için beklemekteyken yıllık organ bağışı sayısı binleri bulmuyor. Toplumun organ bağışı konusunda bilgilenmesini sağlamak, farkındalığını arttırmak için bu etkinlik büyük önem taşıyor. Organ nakli için bekleyen binlerce hastaya bir umut olabilecek, onlara yalnız olmadıklarını hissettirebilecek ‘Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız - Run For Life’ etkinliğine  katılarak siz de bu anlamlı koşunun bir parçası olabilirsiniz. Aynı amaç için koşan binlerce kişiden biri olarak organ nakli bekleyen hastalara pes etmemeyi, ikinci bir şanslarının olduğunu hatırlatabilirsiniz. 

Medicana Sağlık Grubu Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, bu yıl altıncısı düzenlenen Run For Life projesi hakkında şu yorumlarda bulundu: “Medicana ailesi olarak Run For Life – Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız koşu organizasyonumuzun bu yıl altıncısını  30 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında düzenliyoruz. Organ bağışının önemini vurgulamak için düzenlediğimiz bu etkinliği pandemi nedeniyle ertelemeye gönlümüz el vermedi ancak önlemlerimizi almaktan da geri durmadık. Bundan önceki beş yıl boyunca omuz omuza sürdürdüğümüz yarışı bu sene sanal koşuya dönüştürdük ve Türkiye geneline yaydık. Siz de kendi parkurunuzu yaratabilir, hayat kurtarmak için koşabilir ve organ bağışı bekleyen binlerce hastaya umut olabilirsiniz.”

‘Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız’ koşusuna kayıt olmak, yarışma detaylarını öğrenmek ve etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için www.runforlife.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi: 
Gül Uğurlu / Medicana Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Grup Müdürü / 0543 695 16 73 / gulugurlu@medicana.com.tr 
  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344