Kitup-II Projesi medya mensuplarına ve muhtarlara tanıttı

Samsun'da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında oluşturulan Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi (KİTUP II) tanıtıldı.

Kitup-II Projesi medya mensuplarına ve muhtarlara tanıttı ABONE OL

Hizmet Akdiyle Çalışanlar Daire Başkanı Savaş Alıç, projeyi medya mensuplarına tanıttı. 2015 yılı Ocak ayı verilerine göre Türkiye’deki kayıt dışı çalışan oranının yüzde 32,37 olduğunu söyleyen Alıç, “Bildiğiniz gibi sosyal güvenlik; bireylerin tüm yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri mesleki, fizyolojik ve sosyoekonomik risklere karşı güvence sağlayarak koruyan politika ve sistemler bütünüdür. Sosyal Güvenlik Kurumu’na çalışan kişilerin çalıştığı günlerini ve kazandıklarını bildirilmemesi veya eksik bildirilmesi kayıt dışı istihdam olarak adlandırılabilir. Bugün Türkiye’de 2015 yılı Ocak verilerine göre kayıt dışı istihdamın, yani sigortasız çalışanların oranı yüzde 32,37’dir. Tarım dışı sektörde ise bu oran yüzde 20,97’dir.” dedi.

Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi (KİTUP II) tanıtımın ardından SGK Müdürü Ünal Kaya'nın teşekkür etmesinin ardından Emel Altun'un 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' adlı sunumunun ardından tanıtım sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4