banner341

'Koronavirüs salgınında genel yayılım bitti'

Beklenen haberi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu: Koronavirüs salgınında genel yayılım bitti. Bu açıklamanın ardından İçişleri bakanlığından resmi açıklama geldi. Açıklamada; "Bugün bir gazetedeki köşe yazısında Bakan Süleyman Soylu'nun "Salgında genel yayılım bitti" ifadelerini kullanmadığını belirten bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada "Rehavetten uzak durulması gereken bir dönemde, Bakanımıza atfedilen ifadeler kabul edilmemektedir" denildi.

'Koronavirüs salgınında genel yayılım bitti' ABONE OL

Türkiye, koronavirüs salgını ile etkin bir şekilde mücadele ederken beklenen haberi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Bakan Soylu, "Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz" dedi.
     Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, 11 Mart günü Türkiye'ye sıçradı. Virüs, Türkiye'ye sıçradığı günden bu yana 3.258 vatandaşımızın ölümüne sebep oldu. 122.392 kişi virüse yakalanırken bunlardan 53.808'i virüsü yenmeyi başardı.
    Durum bu iken en çok merak edilen konu, salgının ne zaman sona ereceği oldu. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, salgında genel yayılımın bittiğini ancak tedbirlerin devam edeceğini söyledi.
"GENEL YAYILIM BİTTİ, VİRÜS ETKİSİNİ KAYBEDİYOR"
    Bugün bazı haber kanallarında Yenişafak'tan Mehmet Acet'in sorularını yanıtlayan Bakan Soylu diye bir haberde , "81 ili takip ediyorum. Genel yayılım bitti. Bu sona erdi. Virüs etkisini kaybediyor. Parça parça belli alanlarda, mesela bir cenazede 25 kişi çıkabiliyor ama genel yayılım bitti. Ben virüsün etkisini kaybettiğini düşünüyorum. Bu önemli ama biz tedbirlerimize devam edeceğiz" şeklinde konuştuğu iddia edildi. Ancak durum farklı çıktı. 

BU CÜMLELER BAKANIMIZA AİT DEĞİLDİR AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, bugün bir gazetedeki köşe yazısında Bakan Süleyman Soylu'ya atfedilen ifadelerle ilgili açıklama yaptı.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bugün bir köşe yazısında geçen 'Genel yayılım bitti ama tedbirlerimize devam edeceğiz.' cümlesi, Sayın Bakanımıza ait değildir." ifadesi kullanıldı.
"BU YAKLAŞIM KABUL EDİLMEMEKTEDİR"
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Sayın yazar ile telefonda yapılan sohbette bu ifadenin bazı uzmanların değerlendirmeleri olduğunun altı ısrarla çizilmiş ve bu sohbetin bir demeç olmaması vurgulanmıştır. Pandemi ile mücadelede rehavetten uzak durulmasının sürekli ifade edildiği bu hassas dönemde böyle bir söylem ve yaklaşım, Sayın Bakanımız tarafından asla kabul edilmemektedir."
NE OLMUŞTU?
Yenişafak yazarı Mehmet Acet, bugün kaleme aldığı köşesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonda bir görüşme gerçekleştirdiğini aktarmış ve Bakan Soylu'nun şu cümleleri sarf ettiğine yazısında yer vermişti:
"81 ili takip ediyorum. Genel yayılım bitti. Bu sona erdi. Virüs etkisini kaybediyor. Parça parça belli alanlarda, mesela bir cenazede 25 kişi çıkabiliyor ama genel yayılım bitti. Ben virüsün etkisini kaybettiğini düşünüyorum. Bu önemli ama biz tedbirlerimize devam edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4