Kültürel Dönüşüm Derneği'nden anlamlı proje

Ferhat Göçer’in Sabahattin Ali’nin aşkları, heyecanları, hüzünleri ve hasretlerini sahnelediği 'Aldırma Gönül Müzikali', Kültürel Dönüşüm Derneği'nin organizasyonuyla Samsun'da sahneye konuldu

Kültürel Dönüşüm Derneği'nden anlamlı proje

Türk edebiyatının en önemli yazar ve şairlerinden Sabahattin Ali'nin eserlerinin yer aldığı Ferhat Göçer'in tek kişilik performans sergilediği 'Aldırma Gönül' adlı müzikal tiyatro oyunu, Kültürel Dönüşüm Derneği'nın organizasyonuyla Samsun'da sanatseverlerle buluştu.

UNUTULMAZ ŞİİRLER, UNUTULMAZ ŞARKILAR
Atakum İlçesi'ndeki Sanat Merkezi'ndeki sanat gecesinde davetliler, Ferhat Göçer’in usta yorumuyla keyifli anlar yaşarken bir taraftan da Sabahattin Ali’nin hayatını anlatan gösteriyi ve eserlerine eşlik etme fırsatı buldu. Usta sanatçı Ferhat Göçer sahnede, sözleri Sabahattin Ali'ye ait 'Aldırma Gönül, Göklerde Kartal Gibiydim, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Leylim Ley' gibi büyük kitlelerce uzun yıllardan beri hayranlıkla dinlenen şarkıları seslentirdi. 

AMAÇ, KABİLİYETLİ ÇOCUKLARI EĞİTMEK
Muhteşem ve anlamlı geceye dair bir açıklamada bulunan Kültürel Dönüşüm Derneği Başkanı Zafer Kozanoğlu, geçtiğimiz yıl mayıs ayında kurulan derneklerinin Türkiye'de ve global ölçekte yaşanan önemli olayların özellikle çocuklar ve gençler üzerindeki etkilerini araştırarak kabiliyetli çocukları dünyada geliştirilen yeni teknolojilerle tanıştırmak ve eğitmek için yola çıktığını söyledi. 

HER ŞEHRİN GELİRİ O KENTİN GENÇLERİ İÇİN
Türkiye'nin çeşitli kentlerinde yetenekli gençlerin önünü açmak istediklerini belirten Zafer Kozanoğlu, "Gençlerimizin çağın gelişen teknolojisine yetişebilmelerini sağlayabilmek için eğiticilere robotik kodlama eğitimleri verip birçok gence ulaşmayı hedefliyoruz. Derneğimizin ilk büyük projesini olan Aldırma Gönül müzikali, Samsun'dan sonra Sinop ve Çanakkale'de de gösterime girecek. Her şehrin geliri, o kentin gençlerinin eğitimi için kullanılacak. Çıktığımız bu yolda siz dostlarımızın desteğine ihtiyacımız olacak" dedi.

HEP BİRLİKTE PASTA KESTİLER
Daha sonra Kültürel Dönüşüm Derneği Samsun Şube Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Canan Seren, Prof. Dr. Kamil Yakupoglu, Özlem Basoglu ve Melike Aktel Karaçor ile sanatçı Ferhat Göçer, Zafer Kozanoğlu ve Berrin Zorlu projenin başlatılması dolayısıyla pasta kesti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344