Kurban Bayramı Yaklaşırken Vatandaşın Dikkatine!

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle açıklama yapan İl Müdürümüz Nail KIRMACI; vatandaşlarımızın kurbanlarını seçerken dikkatli olmaları ve küpesiz hayvan almamaları gerektiğini vurguladı.

Kurban Bayramı Yaklaşırken Vatandaşın Dikkatine!

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle açıklama yapan İl Müdürümüz Nail KIRMACI; vatandaşlarımızın kurbanlarını seçerken dikkatli olmaları ve küpesiz hayvan almamaları gerektiğini vurguladı. Konuşmasının devamında KIRMACI; "Bakanlığımız çalışmalarıyla daha önceki yıllarda vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuş olan 'Küpe Sorgulama' web sayfamız, bu yıl da Kurban Bayramı öncesi, TÜRKVET'te kayıtlı hayvanların tür, ırk, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinin sorgulanabilmesi amacıyla https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr/ adresi üzerinden erişime açıktır. Söz konusu bilgiler e-devlet üzerinden de sorgulanabilmektedir. Ayrıca kurban alacak kişiler "HaySag" mobil uygulamasını cep telefonlarına indirip, küpe numarası sorgulayarak kurbanlarını güvenle alabilirler.

Bakanlığımızca kurbanlık hayvan alımlarında dikkat edilecek hususlar hakkında vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi amacıyla  hazırlanmış Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünün kurban rehberi de web sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Vatandaşlarımızın kurbanlarını alırken bilinçli olmalarını, bu vesileyle sağlıklı ve güven içinde bir bayram geçirmelerini istiyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4