banner327

‘Kurban, birlik-beraberliğin bayramı’

Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan "Kurban Bayramı, dostluk ve kardeşliğin, komşuluk ve muhabbetin bayramıdır. Kurban, birlik ve beraberlik bayramıdır" dedi.

‘Kurban, birlik-beraberliğin bayramı’ ABONE OL

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, toplumsal hayatımızda büyük bir önem taşıyan, birlik ve beraberliğin temel yapı taşlarından olan bayramların öneminin iyi idrak edilmesi gerektiğini ifade etti. Genç, "Bayramlar, milli, manevi ve dini duyguların, inanç, örf, adet, gelenek ve göreneklerin sergilendiği, kardeşliğimizin, dostluğumuzun, birlik ve beraberliğimizin sıkı, diri ve dirlik içinde yüzyıllar ötesine taşınmasına vesile olduğu gibi, acımızı, hüznümüzü, yalnızlığımızı da paylaştığımız müstesna zaman dilimleridir" dedi.

Kurban Bayramı fırsattır

Bayramın, bereket ve huzur getirmesi, insanlığın barışına vesile olması,kırılan kalplerin onarılması için bir fırsat olduğunu belirten Başkan Genç, "Bayramlarımız, yaşamımızı zenginleştiren, bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha hatırlayarak toplumsal birlikteliğimizin güçlendiği özel günlerdir. Kurban Bayramı, dostluk ve kardeşliğin, komşuluk ve muhabbetin bayramıdır. Kurban, birlik ve beraberlik bayramıdır. Gönüllerin sevgi ile dolduğu bayramlarda büyüklerimizi, dostlarımızı ve akrabalarımızı ziyaret ederek bu coşkuyu onlarla paylaşmalıyız" açıklamasını yaptı.

BAYRAMLAŞMA 2. GÜN BELEDİYE HİZMET BİNASINDA

Öte yandan Başkan Genç, bayramın 2. günü saat 14.00'de Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katılacağı Canik Belediyesi hizmet binasında düzenlenecek olan bayramlaşma törenine tüm vatandaşları davet etti. Başkan Genç, vatandaşlara, bayram seyahatlerinde daha dikkatli, daha duyarlı olmaları, uykusuz, yorgun veya alkollü biçimde araç kullanmamaları uyarısında bulundu. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2015, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4