Liv Hospital Samsun'dan Baba Adaylarına Eğitim

Liv Hospital Samsun ailesi her yıl gerçekleştirdiği Anne Baba Atölyesi’nin 2022 Şubat atölyesi yapıldı.

Liv Hospital Samsun'dan Baba Adaylarına Eğitim

“Bilinçli Anne Baba, Sağlıklı Bebek” mottosuyla çıktığı yola Liv Anne Baba Atölyesi 2022 kış sezonunu yoğun bir katılımla başlattı. Liv Anne Baba Atölyesi’nin açılışına Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç’ın eşi Nesrin Kılıç ve Liv Hospital Samsun Genel Müdürü Akif Kırbaş ve Başhekim Dr. Yılmaz Karagöz de katıldı.
Liv Anne-Baba Atölyesi hakkında açıklamalarda bulunan Liv Hospital Samsun Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gamze Keleş, “Anne adaylarımızı bedensel, duygusal olarak doğuma, doğum sonrası sürece ve bebeğe bilinçli bir şekilde hazırlamak istiyoruz. Anne adaylarımız kadar baba adaylarımızın da bu sürece hazırlanması, bebek ve anne sağlığı açısından çok önemli. Süreç hazırlığı ise profesyonel bir biçimde olmalı. Bu yüzden Anne-Baba Atölyemizde uzman hekimlerimiz, diyetisyenimiz, hemşirelerimiz, yoga eğitmenimiz eğitimler verdi. Atölye eğitimleri sonunda mezuniyet töreni ile anne ve babalarımıza sertifika ve doğum sonrası yardımcı olabilecek hediyeler dağıttık. Atölyemizde bizlere sponsor olan Anemon Samsun Otel, Assos İlaç, Anti İlaç, Exeltis İlaç, Valens İlaç, La Roche Posay, Erkim İlaç, Panorama İlaç, Yaşam Bankası, Bluuh Baby Spa, Hoop Baby Spa, Tiny Baby Spa, Just Relax Baby Spa, Event Özlem Çap, Merve Temiz Organizasyon, Anı Deposu, Rüveyda Karakaya, Beyza Arslan ve Fotoğraf Karem’e teşekkür ederiz” dedi.


19 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen Liv Anne Baba Atölyesi’nin kış sezonunda Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nden Dr. Öğretim Üyesi Tolga Şişli, Op. Dr. Seher Sarı, Op. Dr. Gamze Keleş, Beslenme ve Diyet Kliniği’nden Dyt. Aysun İpek, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nden Uzm. Dr. Buket Taneri, Uzm. Dr. Harika Sönmez, Uzm. Dr. Nazlı Karakullukcu Çebi ve Uzm. Dr. Nezih Akgün, Emzirme Hemşiresi Bahar Dülger Pank, Kadın Doğum Servisi Sorumlu Hemşiresi Gönül Aksuoğlu ve Yoga Eğitmeni Esma Bal anne baba adaylarını bilgilendirmelerde bulundu. Atölyede, gebelik dönemleri, sağlıklı gebelik süreci, doğum süreci, normal doğum, sezaryen doğum, gebelikte doğru beslenme, yenidoğan bakımı, süt arttırma yöntemleri, çocukluk çağı aşıları, ek gıda süreci,  emzirme yöntemleri, anlatıldı; nefes egzersizleri ve ebeveynlerle yoga dersi gerçekleştirildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4