LÖSAM'ın çağrısına Borsa sessiz kalmadı!

Samsun Ticaret Borsası’nın üyeleri, Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’nin (LÖSAM) çağrısına sessiz kalmadı.

LÖSAM'ın çağrısına Borsa sessiz kalmadı!

Samsun Ticaret Borsası üyeleri LÖSAM’a kucak açıp, ihtiyaçlarının karşılanması için yardımda bulundu. LÖSAM Başkanı Prof.Dr.Davut Albayrak, yardımsever işadamlarına birer teşekkür belgesi verdi.
Samsun’da 1999 yılında kurulan LÖSAM’a Ticaret Borsası kayıtsız kalmadı. LÖSAM Başkanı Prof.Dr. Davut Albayrak, Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Aliyazıcı’ yı ziyaret etti. Dernek faaliyetleri ve hastalıkla ilgili bilgiler paylaşan Prof.Dr. Albayrak, amaçlarının hasta aileleri ile yardımseverler arasında bir köprü oluşturmak olduğunu söyleyerek, “Ülkemizde 16 yaşın altındaki her 50 bin çocuktan birisi lösemi oluyor. Özellikle uzak mesafelerden gelen hasta yakınlarının da tedavi sürecinde çok ciddi sorunları oluyor. Hem ekonomik yönden hem de barınma, beslenme gibi yönlerden büyük sıkıntılar yaşayan ailelere derneğimiz LÖSAM imkanları ölçüsünde sahip çıkıyor. Ailelerin bütçesi bu tedavi süreci boyunca ciddi anlamda sarsılıyor. Samsun Ticaret Borsası ’ da bize kucak açtı. Üyeleri ciddi yardımlarda bulundular. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. 
Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Aliyazıcı’da, “Biz bir aileyiz, hem de güçlü bir aileyiz. Üyelerimiz LÖSAM’ın bu çağrısına sessiz kalmadı. Birlik, beraberliğimiz bir kez daha ortaya çıktı. Umarız çocuklarımız en kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar” diye konuştu.
Daha sonra Prof.Dr. Davut Albayrak, yaklaşık 800 civarındaki hastanın takipte olduğunu ifade edip,  yapılan yardımlarla hasta ve hasta yakınlarına kucak açan Samsun Ticaret Borsası üyeleri Günhan Ulusoy, Fatih Güneri, Salih Apaydın, Harun Güdül, Serkan Seyhan, Seyit Seyhan, Neslihan Seyhan, Yahya Kemal Bakaç, Ali Fatih Karaçuha, Hakan Okur, Serpil Çınar ve Ziya Ergül birer teşekkür belgesi ile ödüllendirdi. Samsun Ticaret Borsası Meclis Üyesi Fatih Güneri Prof.Dr. Davut Albayrak’ a gayretleri ve hastalar ile yardımseverler arasında kurduğu köprü nedeniyle günün anısına Atatürk Anıtı’nın bir maketini hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner245

banner4

banner244